Jak poprawić sztywność członka? Kilka sprawdzonych porad

Sztywny członek umożliwia odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Wielu mężczyzn ma z tym problemy, dlatego warto otworzyć się na sprawdzone sposoby, dzięki którym można poprawić sztywność własnego członka. Z całą pewnością nie warto rezygnować z seksu, ponieważ kontakty seksualne niosą za sobą dużo przyjemności i zdecydowanie poprawiają samopoczucie. Najlepiej skupić się na wypróbowaniu niezawodnych metod, które doprowadzą do tego, że mężczyzna stanie na wysokości zadania i długotrwały wzwód.

Kilka powodów, które sprawiają, że penis nie jest sztywny

Penis nie jest sztywny przede wszystkim wtedy, gdy nie dociera do niego odpowiednia ilość krwi. Słabe ukrwienie ma swoje przykre konsekwencje, ponieważ panowie mimo usilnych starań mają duże kłopoty z tym, aby utrzymać satysfakcjonujący wzwód. Może się to źle odbić przede wszystkim na ich kondycji psychicznej. Zamkną się na świat i nie będą chcieli odbywać bliższych kontaktów seksualnych z kobietami. Na takie działania nie można sobie pozwolić, lepiej przedsięwziąć odpowiednie środki i znaleźć rozwiązanie uciążliwego problemu.

Problem niezbyt sztywnego penisa może występować zarówno u młodych, jak i bardziej doświadczonych mężczyzn. Nie jest ważne to, czy mężczyzna znajduje się w stałym związku, czy też jest zwolennikiem przelotnych romansów. Do najczęstszych przyczyn słabego ukrwienia członka można zaliczyć:

 • urazy kręgosłupa,
 • choroby (miażdżyca, cukrzyca, choroby gruczołu krokowego),
 • niewielkie zaangażowanie w sport,
 • siedzący tryb życia,
 • zbyt duże przemęczenie,
 • używki (papierosy, alkohol),
 • nadmierny stres,
 • otyłość,
 • zaburzenia hormonalne.

Jeśli panowie są osobami schorowanymi lub od dłuższego czasu narzekają na stresującą pracę powinni zdecydować się na jakieś zmiany. Warto pokusić się o wizytę u specjalisty lub też po prostu zmienić dotychczasowy zawód. Czasami lepiej odetchnąć i zadbać o swoje zdrowie, co pozytywnie odbije się na męskiej kondycji fizycznej. Będzie to można wykorzystać w sypialni.

Poza wymienionymi wyżej przyczynami należy przyjrzeć się niskiej samoocenie oraz lękom wynikającym z tego, iż mężczyzna nie będzie w stanie zadowolić swojej partnerki. Kolejnym kłopotem mogą być związkowe problemy. Jeśli w relacji pomiędzy partnerami nie układa się zbyt dobrze istnieje spore prawdopodobieństwo, że wkrótce pojawią się problemy ze wzwodem. 

Najciekawsze sposoby na to, aby poprawić ukrwienie członka – metody doraźne

Poprawienie ukrwienia członka to proces składający się z wielu różnych etapów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na samym początku zdecydować się na zastosowanie metod doraźnych. Najlepiej zacząć od regularnego masażu wędzidełka. Oczywiście panowie są w stanie wykonać go samodzielnie, ale lepsze efekty uzyskuje się, jeśli w taką czynność zaangażowana jest również partnerka. Można to potraktować jako grę wstępną.

Decydując się na masaż wędzidełka można to połączyć z wieloma pieszczotami. Chodzi tutaj np. o seks oralny, tak aby penis był sztywny i gotowy do pracy. Dzięki temu partnerzy odbędą zadowalający stosunek seksualny i podczas penetracji partnerki nie dojdzie do żadnych przykrych zdarzeń.

Wśród doraźnych metod króluje dobieranie odpowiednich pozycji seksualnych. Należy wybierać takie pozycje, w których panie ocierają się o prącie i doprowadzają do tego, że wzrasta poziom libido. Rośnie pożądanie i istnieje duża szansa, że całość zakończy się przyjemnym seksem. Kobiety powinny powstrzymać się od wszelkiego typu uszczypliwości. Nie można wyśmiewać swojego partnera lub lekceważyć jego problemu. W ten sposób na pewno niczego się nie załatwi. Nie wolno z tego żartować, lecz jak najszybciej znaleźć jakieś rozwiązanie.

Jeśli chodzi o inne metody doraźne w pewnym momencie warto wybrać masaż jąder lub też metodę uciskową. Potrzebne są do tego jedynie podstawowe umiejętności, ale również odrobina wolnego czasu. Zaangażowanie się w takie praktyki sprawi, że penis będzie sztywny i obie strony spełnią swoje erotyczne fantazje.

Naturalne preparaty na poprawę erekcji – klucz do sukcesu

Mężczyźni, którzy od dłuższego czasu zmagają się z problemami ze wzwodem bardzo często decydują się na sięgnięcie po naturalne preparaty na poprawę erekcji. W tym przypadku należy działać rozsądnie i skonsultować ostateczną decyzję ze specjalistą. Na rynku istnieje wiele różnych środków. Godne uwagi są jedynie te o naturalnym składzie. To właśnie one charakteryzują się wysoką skutecznością działania i brakiem jakichkolwiek skutków ubocznych (przy dostosowaniu się do zaleceń wypisanych na opakowaniu, np. zalecanej dawki dziennej).

W pierwszej kolejności warto rozważyć zastosowanie preparatów, które doprowadzają do zwiększonej produkcji tlenku azotu. W ten sposób do prącia dotrze zdecydowanie więcej krwi i penis uzyska stuprocentową sztywność. Preparaty o naturalnym składzie zawsze można mieć pod ręką i zabrać je np. na wycieczkę lub służbowy wyjazd. Wśród naturalnych preparatów na poprawę erekcji należy szukać tych, które mają w składzie następujące składniki:

 • żeń-szeń – uważany za afrodyzjak, pobudza do działania i zapewnia więcej energii. Mężczyzna jest w stanie pozbyć się nadmiaru stresu i poprawić swój nastrój,
 • palma sabałowa – dochodzi do pobudzenia potencji i wydłużenia wzwodu,
 • buzdyganek naziemny – odpowiada za poprawę ukrwienia członka,
 • lubczyk – odpowiedzialny za rozszerzanie naczyń krwionośnych,
 • miłorząb japoński – składnik o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. To gwarancja zwiększenia libido i poprawy odczuwania erotycznych doznań,
 • korzeń Maca – podstawowym zadaniem jest wzmocnienie i utrzymanie erekcji przez długi czas,
 • guarana – zwiększa dotychczasowe doznania seksualne i działa na organizm pobudzająco.

Sprawdź więcej na temat ziół na potencję

To zdecydowanie najważniejsze składniki, chociaż nie można zapominać o kozieradce (dodaje energii i zwiększa poziom testosteronu) i l-argininie (penis w krótkim czasie staje się solidnie ukrwiony, dzięki czemu zyskuje na sztywności i twardości).

Stosowanie środków na bazie sildenafilu

Zastosowanie powyższych metod powinno załatwić sprawę. Niektórzy mężczyźni wolą jednak sięgać na sprawdzone i skuteczne środki na bazie sildenafilu. To jeden z najpopularniejszych składników, który można spotkać w popularnych tabletkach na potencję. Często są one dostępne bez recepty i można je zakupić przez Internet.

Takie środki powinny być zażyte około godzinę przed planowanym stosunkiem seksualnym. Dzięki temu panowie mają pewność, że zadziałają i penis stanie się sztywny oraz będzie gotowy do kontaktu seksualnego. Oczywiście cała kuracja nie może się obejść bez pożądania i seksualnego podniecenia. Konieczne jest zastosowanie gry wstępnej. Wiele zależy od samej pary i jej zaangażowania. Sildenafil nie jest przecież magicznym dodatkiem. 

Tabletki na potencję działają na wielu płaszczyznach, a mianowicie zwiększają ilość napływającej do penisa krwi, doprowadzają do rozkurczania naczyń krwionośnych i wywołują silną erekcję. Kluczowe w tym wszystkim jest to, aby nie przesadzać z dawkami. Uzależnia się je od konkretnego organizmu i wybranego środka, więc warto to dokładnie sprawdzić przed zażyciem substancji.

Rozwiązaniem może być dieta

Nie da się ukryć, że źródłem problemów z nieprawidłowym dopływem krwi do penisa może być zła dieta. W tym celu należy udać się do wykwalifikowanego dietetyka, aby specjalista zbadał sprawę i w razie potrzeby zmienił u mężczyzny dotychczasowe nawyki żywieniowe.

W codziennej diecie powinny pojawić się te produkty spożywcze, które poprawiają krążenie krwi. Nie należy zapominać o naturalnych afrodyzjakach (lubczyk, chili, czosnek). Strzałem w dziesiątkę okażą się:

 • owoce morza,
 • czekolada,
 • pomidory,
 • seler,
 • szpinak,
 • banany,
 • imbir,
 • arbuz.

W dostarczanej do organizmu żywności musi się znaleźć spora dawka cynku i selenu. Kluczowe jest też regularne dostarczanie witamin z grupy B, witaminy D oraz E. Odstawia się przetworzone produkty spożywcze, które mogą doprowadzić jedynie do osłabienia wzwodu i problemów ze zdrowiem. Warto rozważyć zainwestowanie w chude mięso, kasze, nasiona, pestki dyni, ryby czy też orzechy. To właśnie tam znajdzie się niezbędne dla ludzkiego organizmu kwasy Omega-3.

Unikanie sportu to duży błąd

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że jednym z największych błędów może się okazać unikanie sportu i aktywności fizycznej. Wystarczy zaledwie 30-40 minut ćwiczeń dziennie, aby zadbać o swoją kondycję fizyczną i poprawić ukrwienie penisa. Dzięki temu można osiągać solidny i zadowalający wzwód, a penetracja partnerki zakończy się błogim orgazmem.

Jak już zostało wspomniane problemem u mężczyzn może być siedzący tryb życia, więc warto od czasu do czasu wyjść na świeże powietrze i pobiegać lub pojeździć na rowerze. Dobrym wyborem będzie również pływanie. Dorzuca się do tego odstawienie używek i ograniczenie imprezowania. Ponadto należy postawić na odpowiednią ilość snu i swobodny wypoczynek. Przejmowanie się problemami innych osób może negatywnie wpłynąć na kondycję członka. Ucierpi na tym nie tylko mężczyzna, ale też jego partnerka. Czasami lepiej zająć się po prostu sobą.

Michał Wojciechowski

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego  na wydziale lekarskim. Ukończył  takie specjalizacje jak ginekologia i seksuologia. Autor wielu publikacji naukowych i badań.

Dodaj komentarz