L-Arginina na potencję

L-arginina to jeden z najważniejszych składników, który powinien pojawić się w ludzkim organizmie we właściwych ilościach. Niedobory mogą skutkować różnymi problemami, m.in. z obniżeniem libido i zaburzeniami erekcji. W związku z tym warto zdecydować się na jej regularne dostarczanie zwłaszcza, że obecnie nie jest to zbyt skomplikowane.

Czym jest arginina ?

Arginina to nic innego, jak aminokwas endogenny, który ma niebagatelny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Organizm jest w stanie wytworzyć go samodzielnie, lecz nie zawsze w wystarczających ilościach. Jak już zostało wspomniane niedobory prowadzą do wielu przykrych konsekwencji, dlatego należy temu zapobiegać.

Produkcja argininy w organizmie słabnie wraz z wiekiem. Co za tym idzie u seniorów znajduje się na minimalnym poziomie. Arginina ma wpływ na syntezę tlenku azotu, a poza tym rozszerza i rozluźnia naczynia krwionośne.

Działanie l-argininy

L-arginina ma bardzo szerokie zastosowanie, więc nic dziwnego, że odgrywa tak istotną rolę w życiu wielu ludzi. Do jej największych zalet należą z całą pewnością:

 • regulowanie poziomu soli w organizmie,
 • wzrost libido,
 • eliminowanie zaburzeń funkcji seksualnych,
 • zapobieganie chorobie wieńcowej,
 • eliminowanie bólu w klatce piersiowej i zatkanych tętnic,
 • uregulowanie ciśnienia krwi,
 • możliwość intensywniejszych treningów sportowych,
 • stymulację komórek mięśniowych,
 • syntezę większości białek,
 • wzrost mięśni.

Jak widać systematyczne dostarczanie l-argininy z zewnątrz ma bardzo głęboki sens. Wystarczy zdecydować się na właściwą dietę (pomocny może okazać się profesjonalny dietetyk) oraz umiejętnie dobraną suplementację (warto współpracować ze sprawdzonymi specjalistami).

L-arginina a libido

Nie da się ukryć, że l-arginina znacząco poprawia potencję, a człowiek odzyskuje radość ze swojego życia seksualnego i pozbywa się wszelkich zaburzeń funkcji seksualnych.

L-arginina odgrywa istotną rolę w utrzymaniu stuprocentowej sprawności seksualnej. Dochodzi do rozkurczu tkanki mięśniowej w ciałach jamistych członka. Do prącia dopływa większa ilość krwi, a więc problemy z erekcją odchodzą w zapomnienie.

Panowie są przygotowani nawet na niespodziewany stosunek seksualny, więc z pewnością nie będą w stanie zawieść swoich partnerek. Ponadto zwiększy się ochota na seks i każdy stosunek będzie w pełni satysfakcjonujący. L-arginina jest polecana w każdym wieku.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystali z niej zarówno dojrzali panowie, jak i ci zdecydowanie młodsi. Kluczem do sukcesu jest właściwe dawkowanie, więc jeśli ktoś ma co do tego jakiekolwiek wątpliwości powinien je skonsultować z wybranym specjalistą. W końcu chodzi o ludzkie zdrowie.

Dodatkowym atutem jest to, że l-arginina wpływa na zwiększenie płodności wśród mężczyzn. Istnieje większe prawdopodobieństwo tego, iż w wyniku aktu seksualnego na świecie pojawi się dziecko. Dochodzi do wzmożonej produkcji spermy i ruchliwości plemników.

Dawkowanie i stosowanie argininy na potencję

Jedną z najistotniejszych informacji dla wszystkich zainteresowanych osób jest to, aby l-arginina była właściwie stosowana i dawkowana. Wszelkie zaniedbania mogą grozić nieprzyjemnymi konsekwencjami.

W tym celu należy udać się do specjalisty lub zapoznać się dokładnie z ulotką dołączoną do wybranego suplementu diety na potencję z dodatkiem l-argininy. Zazwyczaj l-argininę dostarcza się do organizmu maksymalnie pod postacią 1-2 tabletek dziennie (najlepiej przyjmować je w trakcie lub też po posiłku). Taka kuracja powinna trwać około 6-8 tygodni.

Przy niektórych środkach z l-argininą zaleca się stosowanie 3 tabletek na jedną godzinę przed planowanym stosunkiem seksualnym. Kapsułki trzeba popić solidną porcją wody, aby szybko wchłonęły się do organizmu. W innych przypadkach wystarczy zastosowanie jednej kapsułki na 30 minut przed stosunkiem.

Jak widać jest to uzależnione od wybranego specyfiku, dlatego dokładne zapoznanie się z ulotką jest jak najbardziej wskazane. W razie jakichś niejasności wystarczy skontaktować się z doświadczonym specjalistą i uzyskać od niego niezbędne informacje na temat dawkowania argininy na potencję. Dzienne zapotrzebowanie na l-argininę w każdym przypadku wynosi około 3-6 gram. 

Skutki uboczne przyjmowania L-argininy

Regularne zażywanie l-argininy niesie za sobą wiele pozytywów, ale jednocześnie nie można zapomnieć o tym, że niewłaściwe dawkowanie doprowadza do rozmaitych skutków ubocznych. Nadmierna ilość argininy może skutkować m.in. wzrostem ciśnienia tętniczego krwi, ale też zmniejszeniem elastyczności ścian naczyń krwionośnych. 

Ponadto zbyt duża dawka argininy prowadzi do wzrostu ryzyka wystąpienia zawału serca oraz przerostu lewej komory serca. Jak widać należy działać rozważnie i za każdym razem skonsultować dawkowanie ze specjalistą lub zagłębić się w ulotkę dołączoną do opakowania.

Działania realizowane na własną rękę mogą zakończyć się dość nieudolnie. Skutkiem ubocznym jest także obniżona wydolność mięśnia sercowego. Rozwaga to podstawa sukcesu, dlatego nigdy nie należy działać w pośpiechu i bez przeanalizowania ulotki.

Suplementy diety na potencję z l-argininą

Dobrą wiadomością dla osób, które chcą zdecydować się na kurację z użyciem l-argininy jest to, że wspomniany aminokwas występuje w wielu popularnych suplementach diety. Wystarczy sięgnąć po następujące specyfiki:

 • Vigrafast – kapsułki zapewniają satysfakcjonujący wzwód, rozwiązanie wszelkich problemów z potencją oraz odzyskanie pełnej sprawności seksualnej. To także pewność wzrostu libido i zwiększonej ochoty na seks. Od tej pory panowie będą mieli ochotę kochać się w każdych warunkach, niezależnie od pory dnia oraz nocy. Erekcja jest zdecydowanie mocniejsza, a doznania seksualne przeradzają się w prawdziwą rozkosz. Atutem proponowanego preparatu jest jego naturalny skład,
 • Eron Plus – to naturalny „wspomagacz” erekcji, który jest wykorzystywany przez coraz większą grupę mężczyzn. Tabletki o naturalnym składzie zawierają w sobie nie tylko l-argininę, ale też kozieradkę pospolitą, buzdyganek naziemny, cynk czy też witaminę B6. Panowie mają większą ochotę na stosunek seksualny i w sypialni dają z siebie wszystko. Erekcja jest solidna, a do tego następuje przyspieszenie krążenia krwi. Więcej krwi dochodzi prosto do członka. Wzwód jest nie tylko silny, ale też długi. Zwiększa się w ten sposób satysfakcję seksualną (również u partnerki).

Jak widać dostęp do suplementów diety na potencję z l-argininą jest bardzo szeroki. Wystarczy wybrać dla siebie najlepszy, a potem go zakupić i rozpocząć kurację.

Jakie produkty zawierają argininę?

Co ważne l-argininę można obecnie znaleźć w wielu produktach spożywczych. Jeśli ktoś nie ma na ten temat większego pojęcia zawsze może udać się do dietetyka, który ułoży mu właściwy plan żywieniowy.

Z pewnością nie zabraknie w nim produktów bogatych w argininę (oczywiście w odpowiednich ilościach, aby w organizmie nie występował jej nadmiar).

Arginina występuje przede wszystkim w mięsie wołowym, orzechach włoskich, soczewicy, migdałach, słoneczniku, sezamie, orzechach laskowych, orzeszkach ziemnych, płatkach owsianych, bułkach pszennych, szpinaku, mleku, kaszy gryczanej, jajkach, łososiu czy też chlebie żytnim.

Jak widać w zdecydowanej większości przypadków l-argininę dostarczy się do organizmu w porze śniadaniowej oraz na kolację. Ułożenie profesjonalnego planu dietetycznego jest jak najbardziej wskazane, ponieważ zainteresowani nabędą w ten sposób prawidłowych nawyków żywieniowych i nauczą się przygotowywać optymalne posiłki na potencję.

Ostatnia aktualizacja 16 kwietnia, 2023

Michał Wojciechowski

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego  na wydziale lekarskim. Ukończył  takie specjalizacje jak ginekologia i seksuologia. Autor wielu publikacji naukowych i badań.

Dodaj komentarz