Jakie zioła na potencję dla mężczyzn wybrać ? Jak one działają ?

Zioła mogą być naturalną metodą, stosowaną przy problemach z potencją. To doskonała alternatywa dla leczenia farmakologicznego, na które nie wszyscy chcą się zdecydować. Zioła są nie tylko skuteczne w działaniu, ale też ekologiczne i nie zagrażające męskiemu zdrowiu.

Jeśli ktoś zauważy u siebie jakiekolwiek problemy z potencją, powinien przekonać się do takich ziół, ponieważ w ten sposób może sobie jedynie pomóc. Podstawą sukcesu jest oczywiście regularne stosowanie takich ziół, chociaż nie warto zapominać o optymalnych dawkach. Przedawkowanie lub też za małe dawki mogą spowodować, że zioła nie będą spełniać swoich podstawowych funkcji i ich stosowanie nie przyniesie pożądanych efektów.

W każdym z przypadków warto zapoznać się z przeciwwskazaniami oraz ewentualnymi skutkami ubocznymi. Może się przecież tak stać, iż mężczyzna będzie na któreś z ziół uczulony, dlatego warto to regularnie sprawdzać i troszczyć się o swoje zdrowie.

Na jakie zioła na erekcje warto się zdecydować ?

Istnieje kilka naturalnych ziół, na które warto się zdecydować, gdy panowie zmagają się z problemami z potencją. Wśród nich są na pewno skuteczne leki ziołowe na potencje – ranking.

Żeń-szeń – zawarto w nim ginsenozydy

Odpowiadają za zwiększenie syntezy tlenku azotu, a to z kolei ma bardzo pozytywny wpływ na prawidłowy męski wzwód. Jeśli panowie zauważą u siebie pierwsze problemy z erekcją, powinni jak najszybciej udać się do specjalisty lub też zdecydować się na stosowanie mieszanek ziołowych.

Ta druga opcja jest wygodna, ale też łatwo dostępna. Żeń-szeń ma dobry wpływ na wywołanie erekcji, chociaż niektórzy naukowcy są do tego nastawieni dość sceptycznie. Najlepszym rozwiązaniem jest więc przetestowanie tego typu ziół na własnym przykładzie, tak aby mężczyzna mógł zaobserwować na swoim przyrodzeniu, czy żeń-szeń rzeczywiście działa cuda. Stosowanie tego zioła jest bezpieczne, chociaż nie należy po nie sięgać zbyt często.

Buzdyganek naziemny

Można go znaleźć przede wszystkim na terenie Afryki, Azji, ale też Europy. Z racji tego są to zioła, które są znane prawie na całym świecie, również w Polsce. Stosowane m.in. w tradycyjnej medycynie chińskiej, mają poprawić męskie libido. Buzdyganek naziemny odpowiada w dużej mierze za zwiększenie poziomu testosteronu. Panowie mogą na nowo uwierzyć w swoje umiejętności i dawać z siebie w sypialni absolutnie wszystko.

Najlepsze działanie odnotowano jednak w przypadku zwierząt, jeśli chodzi o ludzie zioła te nie mają tak pozytywnego oddziaływania, chociaż niektórzy panowie zauważają u siebie istotne zmiany. Zioła zwiększają męski popęd seksualny oraz poprawiają libido, więc partnerki mogą mieć pewność, że mężczyźni będą mieli ochotę na seks przynajmniej kilkanaście razy w miesiącu. Nic dziwnego, że tak duża grupa panów decyduje się na włączenie takich ziół do swojej diety.

Korzeń Maca

Jedno z bardziej znanych ziół na terenie Polski. Pozytywnie wpływa przede wszystkim na poprawę potencji i zwiększenie popędu seksualnego. Jeśli panowie chcą sobie jakoś pomóc i nie mają żadnego sensownego pomysłu, powinni zdecydować się na sięgnięcie po korzeń Maca, a wyjdzie im to na dobre.

W korzeniu tej rośliny znajduje się arginina, która odpowiada za syntezę tlenku azotu. Niweluje się w ten sposób wszelkie zaburzenia hormonalne. Wzrost popędu seksualnego można u siebie zauważyć już po kilku tygodniach kuracji (najczęściej w okolicach ósmego tygodnia stosowania). Zioła nie tylko doprowadzają do tego, iż u panów zwiększa się ochota na seks, ale również poprawia się ich samopoczucie. W związku z tym regularne sięganie po taki korzeń niesie za sobą dużo dobrego.

Owoc palmy Sabal

Znajdują się w nich tzw. fitosterole, które polecane są w zwalczaniu problemów z potencją, ale też w leczeniu przerostu gruczołu krokowego. Panowie coraz częściej zmagają się z takimi kłopotami i nie są w stanie samodzielnie sobie pomóc. Sięgnięcie po taki owoc sprawia, iż panowie cechują się zdecydowanie większą sprawnością seksualną, co mogą później wykorzystywać we własnych sypialniach.

Zadowoleni będą nie tylko odbiorcy tej rośliny, ale też ich partnerki seksualne. Długotrwałe stosowanie owocu palmy Sabal ma niezwykle pozytywny wpływ na zwiększony popęd seksualny, dlatego mężczyźnie nie powinni omijać go szerokim łukiem.

Yohimbina

Roślina ta odpowiada przede wszystkim za niwelowanie zwężających się naczynek krwionośnych, które mogą w konsekwencji doprowadzić do olbrzymich problemów z męską potencją. Takie zioła pomagają również w leczeniu wielu innych przypadłości, a więc jaskry, choroby wieńcowej czy też chorób psychicznych.

Miłorząb

Roślina ta wywodzi się prosto z Chin, jednak jest znana w Polsce już od wielu długich lat. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że zioła mają niezwykle pozytywny wpływ na doprowadzenie krwi do tkanek przyrodzenia. Tym samym panowie nie mają żadnego problemu z osiąganiem satysfakcjonującego wzwodu, mogąc go uzyskać w dowolnym momencie.

Miłorząb w zbyt dużych dawkach może jednak prowadzić do pewnych skutków ubocznych, a konkretniej do występowania bólu głowy, problemów żołądkowych lub też reakcji alergicznych.

Epimedium

Zioła używane przy problemach ze sprawnością seksualne. Mogą być użytkowane nie tylko przez mężczyzn, ale też przez szerokie grono kobiet. Pozytywnie wpływa się w ten sposób na tzw. stymulację hormonalną. Zwiększa się także przepływ krwi w organizmie, dzięki czemu dochodzi do najważniejszych organów męskich, np. do przyrodzenia.

Jak widać naturalnych ziół jest bardzo dużo, dlatego panowie powinni sami zadecydować o tym, po które z nich sięgną. Przetestowanie ich wszystkich sprawi, że na pewno wybierze się te najkorzystniejsze.

Na jakie jeszcze zioła na potencje można się zdecydować ?

zioła na erekcje

Na rynku dostępnych jest jeszcze kilka innych ziół, po które opłaca się sięgać w przypadku jakichkolwiek problemów z potencją. W niektórych przypadkach lepiej jednak skonsultować się ze specjalistą, aby dowiedzieć się, które z nich pozytywnie wpłyną na wzrost sprawności seksualnej oraz popędu. Oto zioła, które również warto wziąć pod uwagę przy swoich kłopotach:

  • owies,
  • nasiona kozieradki,
  • lubczyk,
  • lukrecja,
  • ziele damiana,
  • liść pokrzywy.

Do wyboru jest coraz więcej ziół dla kobiet na libido, dlatego panowie nie powinni mieć problemów z dobraniem optymalnych, a dostęp do nich w dzisiejszych czasach jest znacznie ułatwiony.

Jakie zioła na erekcje powinno stosować się na co dzień? Ważna jest konsultacja z lekarzem

Optymalnym rozwiązaniem przy problemach z potencją jest stosowanie sprawdzonych mieszanek ziołowych, jednak nie należy po nie sięgać na własną rękę, ponieważ w niektórych przypadkach można sobie wyłącznie zaszkodzić. Wszelkie decyzje w tej kategorii warto podejmować z doświadczonym specjalistą. Konsultacja z lekarzem nie jest w żaden sposób utrudniona, a może przynieść mężczyznom wiele dobrego.

Najlepiej, jeśli stosowane wyciągi z ziół zawierają w sobie spore ilości witamin i minerałów. Takich mieszanek powinno się szukać na rynku w pierwszej kolejności, a jest ich naprawdę sporo. Poza tym sięgać warto jedynie po naturalne i solidnie przetestowane zioła, a więc te o korzystnym działaniu na męskie zdrowie i funkcje seksualne.

Zobacz również co to jest Viagra.

Michał Wojciechowski

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego  na wydziale lekarskim. Ukończył  takie specjalizacje jak ginekologia i seksuologia. Autor wielu publikacji naukowych i badań.

Dodaj komentarz