Pierścień erekcyjny – jak stosować i na co uważać?

Ludzie od dawna poszukują różnych rozwiązań, które pomogą im poprawić jakość życia seksualnego. Przez te wszystkie lata zwiększyła się popularność gadżetów erotycznych, które zaczęły pełnić wiele, różnorodnych funkcji. Jednymi z takich zabawek dla dorosłych są pierścienie erekcyjne, które służą przede wszystkim do wzmocnienia wzwodu. Zapraszamy do zapoznania się z kompletnym opracowaniem na temat pierścieni erekcyjnych, w którym wyjaśniamy między innymi to, jak działają oraz jak powinno się je stosować.

W jaki sposób pierścienie wpływają na proces erekcji?

Pierścienie erekcyjne zalicza się do kategorii gadżetów erotycznych, które mają polepszyć jakość stosunku seksualnego oraz wprowadzić nowe doznania i wrażenia, które będą odczuwane przez kochanków. Pierścienie służą do wzmocnienia erekcji, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie kolejnych korzyści. Nie są jednak akcesorium, które wywołuje erekcję, bez podniecenia seksualnego mężczyzny.

Przeczytaj również: przyczyny i objawy zaburzeń erekcji

Dla wielu mężczyzn erekcja jest wyznacznikiem męskości, a problemy z jej uzyskaniem wywołują depresję oraz poczucie wstydu i niedowartościowania. Problemy takiej natury można rozwiązywać z pomocą akcesoriów erotycznych oraz suplementów, jednak metody te nie zawsze są skuteczne (czasami pozwalają osiągnąć tymczasowy, kilkunastominutowy efekt). Niemniej jednak, pierścienie erekcyjne nie są akcesoriami, które miałyby erekcję wywoływać.

Jakie jest rzeczywiste działanie pierścieni erekcyjnych?

Za wywołanie erekcji odpowiada mózg, który za pomocą układu nerwowego odbiera bodźce, które dostarczane są do organizmu za pomocą receptorów nerwowych. Receptory te znajdują się również na penisie, a ich zadaniem jest uwalnianie tlenku azotu, który oddziałuje na włókna mięśniowe penisa oraz stymuluje napływ krwi do jego ciał jamistych. Wskutek napływu krwi do prącia, wywołana zostaje erekcja.

Sprawdź ranking tabletek na potencję

Gwarancją podtrzymania erekcji jest występowanie pobudzenia seksualnego, które można wywołać np. za pomocą stymulowania sfer erogennych, które znajdują się na ciele mężczyzny (jedną z najwrażliwszych sfer jest odbyt i znajdujący się w nim punkt g). W przypadku problemów z utrzymaniem wzwodu pomocne mogą być pierścienie erekcyjne, które blokują odpływ krwi z ciał jamistych penisa. Nie oznacza to jednak, że sam pierścień wystarczy, by wzwód utrzymać. Gadżet ten służy do wzmocnienia erekcji, dzięki czemu penis będzie większy, żyły na nim będą bardziej naprężone, a żołądź będzie idealnie gładki.

Pierścienie erekcyjne pomogą więc zaprezentować penisa w pełnej okazałości oraz umożliwią osiągnięcie pełnej erekcji. Co więcej, naprężony członek będzie bardziej wrażliwy na dotyk oraz stymulację. Pierścienie erekcyjne stosuje się również po to, by opóźnić wytrysk, a zarazem wzmocnić go. Dzięki pierścieniom można w łatwiejszy sposób kontrolować ejakulację oraz skutecznie ją opóźniać. Zależy to jednak od indywidualnych cech i ewentualnych problemów z przedwczesnym wytryskiem. 

Jak powinno się stosować pierścienie na penisa?

Stosując pierścienie erekcyjne, należy mieć na uwadze swoje bezpieczeństwo. W zależności od rodzaju pierścienia, zakłada się go w różny sposób oraz w innych momentach:

  1. Pierścienie elastyczne można nałożyć nawet na wiotkiego członka, ponieważ gadżet dopasowuje się do jego rozmiaru. Niemniej jednak, gdy penis jest giętki, pierścień może wywołać delikatny dyskomfort, zbyt mocny ścisk, dlatego lepszym rozwiązaniem jest nałożenie go, gdy penis będzie w stanie wzwodu.
  2. Pierścienie nierozciągliwe należy nakładać przed erekcją, najpierw przekładając jedno jądro, potem drugie jądro oraz członek. Pierścień nierozciągliwy nie zmienia swojego rozmiaru, dlatego mocuje się go wyłącznie w ten sposób. 
  3. Pierścienie regulowane można założyć przed erekcją, jednak jeśli gadżet zostanie ściśnięty na wiotkim członku, będzie miał on problem z osiągnięciem erekcji. Pierścienie te najlepiej jest zakładać na penis w stanie wzwodu, pamiętając jednak o tym, by nie zacisnąć go zbyt mocno, tak by nie wywoływał bólu. Zbyt mocny uścisk może wywołać skutki uboczne, jednak sprawi również, że doznania podczas seksu będą mało odczuwalne, a ruch penisem będzie wywoływał dyskomfort. 

Jakie są rodzaje obręczy na członka?

Pierścienie na penisa rozróżnia się ze względu na kilka kategorii. Można wskazać różny materiał, z którego są one produkowane, różne tryby działania czy inne elementy, w które zostały dodatkowo wyposażone. Główne podziały tych zabawek erotycznych uwzględniają następujące kategorie:

Pierścienie rozciągliwe

Pierścienie te są elastyczne, a zarazem uniwersalne. Oznacza to, że dopasowują się one do każdego rozmiaru penisa. Wykonuje się je z takich materiałów, jak lateks, guma termoplastyczna czy silikon. Większość produktów na rynku zawiera informację o wyprodukowaniu gadżetu z bezpiecznych dla skóry materiałów, jednak warto sprawdzić, czy dany model posiada taką notkę. Pierścienie rozciągliwe stanowią najszerszą grupę tych gadżetów erotycznych. Dostępne są modele wyposażone w specjalną wypustkę, stymulującą łechtaczkę czy dodatkową obręcz na jądra. Warto wyróżnić również pierścienie z korkami analnymi, które służą do pieszczenia odbytu mężczyzny, czy pierścienie z specjalnymi wypustkami, stymulującymi krocze. 

Pierścienie nierozciągliwe

Pierścienie te wykonane są z materiałów, które nie rozciągają się, dlatego należy dopasować je do rozmiaru swojego przyrodzenia. Przykładowy materiał tego typu to stal nierdzewna. Wyliczenie odpowiedniego rozmiaru pierścienia jest możliwe poprzez pomnożenie obwodu penisa (owiń sznurek wokół jąder i penisa i policz ile centymetrów ma ta długość) przez liczbę 3.14. Pomiar warto powtórzyć kilka razy. Pierścienie nierozciągliwe zapewniają silniejszy uścisk, prezentują się elegancko oraz są rzadsze i droższe. Niemniej jednak, zakładanie i ściąganie ich z członka jest trudniejsze.

Pierścienie wibrujące

Pierścienie wibrujące cechuje posiadanie silniczka z wibracjami, które w zależności od jego ułożenia i mocy, mogą być przenoszone na prącia, jądra, krocze lub łechtaczkę i pochwę kobiety. Wibracje dostarczają dodatkowych doznań i wrażeń, jednak dla osób początkujących mogą wydawać się być rozpraszające. Kupując pierścień wibrujący można jednak nie załączać wibracji, lub w przypadku droższych modeli, regulować ich natężenie.

Na co zwrócić szczególną uwagę, korzystając z pierścieni erekcyjnych?

Korzystając z pierścieni erekcyjnych, warto pamiętać o tym, do czego służą oraz w jaki sposób powinno się je stosować. Ważne jest to, by w zależności od rodzaju pierścienia, założyć go i zdjąć w odpowiedni sposób. Aby zabawa erotyczna z wykorzystaniem tego gadżetu była bezpieczna, warto również pamiętać o kilku, dodatkowych kwestiach.

  1. Aby ułatwić zakładanie pierścienia, warto stosować lubrykanty, które nawilżą powierzchnię zabawki. Żel nawilżający to akcesorium, które warto stosować podczas korzystania z każdej zabawki erotycznej.
  2. Jeśli pierścień wywołuje ból, zbyt mocy ucisk lub dyskomfort podczas noszenia, należy zdjąć zabawkę.
  3. W przypadku wystąpienia powikłań po zabawie erotycznej (np. obrzęki, ból), należy zgłosić się do lekarza.
  4. Pierścienie powinny być zdjęte od razu po stosunku tak, by nie uciskały one penisa i moszny.
  5. Pierścień powinno się nosić maksymalnie 20 minut w ciągu jednej zabawy erotycznej tak, by nie uszkodzić nerwów w obrębie członka.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania pierścieni na penisa?

Przeciwwskazaniami do stosowania gadżetów erotycznych będą różne zranienia lub przetarcia na penisie, które mogły zostać wywołanie zbyt intensywną stymulacją członka. Z pierścieni erekcyjnych nie powinny korzystać osoby, które mają problemy z sercem, u których intensywniejsze zabawy erotyczne, mogłyby negatywnie wpłynąć na układ krążenia. W przypadku występowania chorób, takich jak cukrzyca oraz mała krzepliwość krwi, możliwość korzystania z pierścieni na penisa należy uzgodnić z lekarzem specjalistą. Przeszkodą dla stosowania pierścieni jest również nadwrażliwość na materiał, z którego zostały one wykonane. 

Pierścienie erekcyjne to gadżety erotyczne, które stosuje się po to, by wzmocnić erekcję oraz zaprezentować członka w bardziej atrakcyjny sposób. Na rynku dostępne są różnorodne rodzaje pierścieni na penisa, które różnicuje również cena. Pierścienie erekcyjne to bezpieczne w użyciu gadżety, od których warto rozpocząć przygodę z akcesoriami dla dorosłych. 

Michał Wojciechowski

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego  na wydziale lekarskim. Ukończył  takie specjalizacje jak ginekologia i seksuologia. Autor wielu publikacji naukowych i badań.

Dodaj komentarz