Jakie ćwiczenia wykonywać, aby powiększyć swojego penisa ?

Wielu mężczyzn myśli o tym, jak powiększyć swojego penisa. Oczywiście można zdecydować się na zastosowanie różnorodnych środków i metod, aby osiągnąć upragniony cel, jednak jest to też zależne od tego, czy dana osoba ma odpowiednią wiedzę tematyczną.

Warto zdecydować się przede wszystkim na niezbyt wymagające ćwiczenia, które można wykonywać we własnym domu. Nie zajmują dużo czasu, lecz trzeba je realizować regularnie, tak aby zapewnić sobie doskonałe efekty działania. Ćwiczenia pomagają w optymalnym ukrwieniu członka, dzięki czemu jego rozmiar jest większy.

Męskie przyrodzenie może się nie tylko wydłużyć, ale będzie również grubsze. Z pewnością skorzystają na tym nie tylko panowie, ale też panie, które będą mogły liczyć na większa rozkosz w sypialni.

Ćwiczenia na powiększenie penisa a ich skuteczność

Niektórzy zastanawiają się jednak nad tym, czy aby na pewno ćwiczenia na powiększenie penisa okażą się strzałem w dziesiątkę. Ważne jest to, aby zdać sobie sprawę, iż ćwiczenia są niezwykle skuteczne. Zależy to jednak w dużej mierze od zaangażowania danych mężczyzn, od prawidłowości wykonywania danych ćwiczeń, ale też od regularności.

Zobacz również ranking tabletek na powiększenie penisa

Warto więc poeksperymentować i zbadać temat, aby przekonać się na własnej skórze, które ćwiczenia będą najskuteczniejsze, a które mogą być pomijane. Ćwiczeń jest dość dużo, więc panowie na pewno znajdą dla siebie takie, w których się odnajdą i będą mogli wykonywać je bez większego problemu.

Powiększenie penisa przy pomocy ćwiczeń nie przychodzi z dnia na dzień. To działanie dość czasochłonne, ponieważ pierwsze efekty można u siebie zauważyć po paru tygodniach ćwiczeń, a nawet po paru miesiącach. Po około 60 dniach można liczyć na to, że penis urośnie o 1 centymetr, jeśli plan ćwiczeń będzie realizowało się w pełni profesjonalnie, bez żadnych uchybień.

Niektórzy panowie rezygnują z ćwiczeń po kilku podejściach, ponieważ nie zauważają u siebie efektów i szybko się poddają. To bardzo duży błąd, bo cierpliwość w tej kategorii na pewno się opłaci.

Na jakie ćwiczenia mogą zdecydować się panowie ?

Dobrą informacją dla wszystkich zainteresowanych mężczyzn jest oczywiście to, że większość ćwiczeń da się wykonywać bez opuszczania swojego miejsca zamieszkania. Tym samym mężczyźni sami dobierają dla siebie idealny termin realizowania planu treningowego.

Można robić to przed pracą czy też po jej zakończeniu, zależnie od swojego wolnego czasu. Nie każdy posiada go w dostatku, ale dowolność wyboru jest pod tym kątem naprawdę dużym udogodnieniem. Oto kilka skutecznych ćwiczeń na powiększenie penisa:

 • Rozciąganie nr 1 – główka penisa powinna być solidnie ściśnięta. Następnie mężczyźni rozciągają go przed siebie, ale w taki sposób, aby nie powodować uczucia bólu. Czynność ta powinna być powtarzana przez około 5-10 sekund. Takich serii należy wykonać przynajmniej kilka, a ćwiczenie powinno być powtarzane codziennie, aż uzyska się zadowalające efekty. Główkę przyrodzenia można również rozciągać naprzemiennie, raz w górę, a raz w dół. Takie działanie na pewno okaże się opłacalne,
 • Rozciąganie nr 2 – nieco inna metoda, na którą mogą zdecydować się mężczyźni, niezbyt zadowoleni z rozmiaru swojego członka. W tym przypadku żołądź powinien być trzymany jedną ręką (bardzo stanowczo). Druga ręka musi być umiejscowiona przy podstawie członka. Następnie przyrodzenie się rozciąga, aż do momentu, w którym poczuje się pewnego rodzaju dyskomfort. Czynność warto wykonywać przez około 10-15 sekund, a potem chwilę odpocząć. Sesję należy realizować przez 10-15 minut, najlepiej dwa razy dziennie,
 • Metoda wsteczna – ciekawa metoda dla panów, którzy lubią eksperymentować. Skórka penisa powinna być naciągnięta do tyłu, przy pomocy kciuka. Reszta palców powinna być w gotowości, w razie asekuracji. Pozycja ta musi być utrzymana przez minimum 10 sekund i kilkukrotnie powtórzona. Jedna sesja może trwać przez około 5 minut. Jest to dość skomplikowana metoda, dlatego pozycję należy utrzymywać przez maksymalnie 10 sekund, nie przekraczając tego limitu,
 • Rozciąganie w przeciwnych kierunkach – bardzo skuteczna metoda. Członka należy chwycić prawą ręką (powinien znajdować się w stanie spoczynku). Lewa ręka musi być umiejscowiona przy podstawie fallusa. Obie ręce ściągać przez 10 sekund w przeciwnych kierunkach. Rozciąganie będzie odczuwalne wewnątrz trenowanego członka. Należy to robić do tego momentu, w którym pojawi się uczucie dyskomfortu. Po wykonanym ćwiczeniu zrobić krótką przerwę i powtórzyć do realizowanej czynności. Sesja może trwać kilka minut,
 • Metoda Kegla – bardzo znana wśród mężczyzn, którzy szukają dla siebie idealnego sposobu na powiększenie penisa. Stosowana praktycznie na całym świecie, dlatego warto się do niej przekonać, ponieważ może przynieść spodziewane efekty wykonywanych ćwiczeń. W pierwszej kolejności lokalizuje się tzw. mięsień łonowo-guziczny. Najlepszą metodą w tym przypadku jest wstrzymanie moczu na krótki okres czasu. W momencie, gdy mięsień zostanie odnaleziony należy zabrać się za jego spinanie, najlepiej przez 10-15 sekund, powtarzając taką czynność przynajmniej kilkanaście razy. Z czasem powinno się zwiększać intensywność realizowanego ćwiczenia,
 • Jelqing – metoda, która jest znana przede wszystkim w krajach azjatyckich oraz afrykańskich. Dzięki niej można mieć stuprocentową pewność tego, że penis zostanie naturalnie powiększony i zyska na rozmiarze. Na wstępie należy doprowadzić do częściowej erekcji. Bardzo istotne jest to, aby nie doprowadziło się do pełnego wzwodu. Można użyć również małą ilość specjalnego lubrykantu. Prawa ręka powinna uformować symbol OK, chwytając przyrodzenie od dołu. Prawą ręką należy delikatnie masować swojego członka, zaczynając od nasady. Czynność powtórzyć kilka razy. Krew będzie w ten sposób skutecznie pompowana do ciał jamistych, które znajdują się w penisie,
 • Metoda rotacyjna – żołądź penisa powinien być chwycony prawą ręką. Należy zrobić to ostrożnie. Rozciągać go ruchem rotacyjnym, zgodnie ze wskazówkami zegarka. Najlepiej robić to przez około 30 sekund, a po tym czasie zmienić stronę. Obrót w jedną oraz drugą stronę zaliczyć do jednej serii realizowanych ćwiczeń. Wykonać ich około 5 dziennie,
 • Użycie ciężarków – członek powinien być wiotki. Należy przyczepić do niego specjalne obciążenie, które przeznaczone jest to rozciągania penisa. Rozciąganie należy przeprowadzać ku dołowi, przez kilkanaście sekund, powtarzając taką czynność kilkukrotnie.

Jak widać do dyspozycji zainteresowanych jest wiele różnych ćwiczeń, dlatego opłaca się wykonać je wszystkie, aby móc stwierdzić, które z nich jest optymalne dla danego mężczyzny.

Jakie jeszcze metody sprawdzić i jakie korzyści można osiągnąć? Możliwe skutki uboczne

Ciekawymi metodami na powiększenie penisa będą również: stosowanie pompek próżniowych, tabletek oraz rozciągających ekspanderów. Decydując się na ćwiczenia lub wspomniane wyżej metody można osiągnąć wiele korzyści, w tym:

 • zwiększyć rozmiar oraz obwód członka,
 • poprawić swoją samoocenę,
 • wzmocnić erekcję i wydłużyć czas wzwodu.

Warto jednak mieć świadomość tego, że ćwiczenia należy wykonywać rzetelnie i z pełnym zaangażowaniem. W przeciwnym razie można odczuć duży ból lub też narazić się na powstanie blizn. Jeśli chce się uniknąć pewnych nieprzyjemności, zawsze warto mieć pod ręką lubrykant lub też specjalny krem. Ćwiczenia należy wykonywać w komfortowych warunkach, najlepiej we własnym domu.

Michał Wojciechowski

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego  na wydziale lekarskim. Ukończył  takie specjalizacje jak ginekologia i seksuologia. Autor wielu publikacji naukowych i badań.

Dodaj komentarz