Przedłużenie stosunku – 7 ćwiczeń na przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk może być sporym zmartwieniem dla panów w różnym wieku. Często związane jest to z poważnymi kompleksami lub też niemożnością odbywania satysfakcjonujących stosunków seksualnych. Oczywiście ma to także związek na nieudane relacje seksualne z partnerkami, ponieważ panie potrzebują więcej czasu na osiągnięcie orgazmu, a zmagając się z przedwczesnym wytryskiem, mężczyźni często nie mogą im tego zapewnić. W związku z tym warto postawić na pewne ćwiczenia, dzięki którym można sobie poradzić ze swoim kłopotem. Najlepiej wykonywać je wszystkie, jednak można wybrać niektóre z nich, aby realizować je bardziej intensywnie i osiągać zadowalające efekty swoich wszystkich działań.

Problemy z przedwczesnym wytryskiem – skąd się to bierze ?

Przedwczesny wytrysk występuje przede wszystkim wtedy, gdy w życiu mężczyzny dochodzi do jakichś stresujących sytuacji. Oczywiście, gdy zdarzy się to raz lub dwa, nie ma absolutnie żadnego problemu. Najgorzej, jeśli taka sytuacja będzie się powtarzała, co kilka dni. Kobiety z pewnością to zauważą, a panom trudno przyznać się do takiej przypadłości.

Nie ma jednak żadnego powodu do wstydu. Zawsze można sobie pomóc, lecz nie można zamykać się z problemem w samym sobie, ponieważ wtedy nie znajdzie się żadnego skutecznego rozwiązania. Pewne jest oczywiście to, że w niektórych sytuacjach potrzebna będzie szczera rozmowa z partnerką lub też udanie się do psychologa.

przedwczesny wytrysk choroba

Jak przedłużyć stosunek seksualny ? Oczywiście można to zrobić na kilka sposobów, dlatego warto spróbować skutecznych metod i polecić je swoim znajomym, którzy również zmagają się z takimi problemami.

Regularne uprawianie seksu może wyeliminować problem

To bardzo ważna rada, ponieważ im rzadziej uprawia się seks, tym większe pożądanie występuje u mężczyzn. Panie muszą mieć tego pełną świadomość, podobnie jak panowie, którzy powinni kontrolować swoje poczynania w sypialni. Najistotniejsze jest oczywiście to, aby uprawiać seks wtedy kiedy partnerzy mają na to wspólną ochotę.

Przymuszanie kogoś do zbliżenia lub wywieranie presji dla zaspokajania swoich żądzy nie jest niczym przyjemnym, dlatego trzeba tego unikać, nawet gdy ktoś znajduje się w wieloletnim związku. Szybkie osiągnięcie orgazmu może wziąć się przede wszystkim z tego, że długo nie uprawiało się seksu lub też po prostu zmieniło się w ostatnim czasie partnerkę seksualną i seks z taką osobą jest zupełnie nowym doświadczeniem w życiu danego mężczyzny.

Masturbacja okazuje się pomocna

Idealnym sposobem będzie także masturbacja, którą warto wcielić w życie na niedługi czas przed planowanym stosunkiem seksualnym. Jeśli jednak mężczyźni wyrobią w sobie złe nawyki masturbacyjne, wtedy mogą mieć niemałe problemy, ponieważ swoje żądze będą zaspokajać w ten właśnie sposób i częste kontakty seksualne z partnerką nie będą im tak bardzo potrzebne. Masturbacja przed seksem może jednak znacznie opóźnić męski wytrysk, więc niekiedy warto zdecydować się na taki krok.

Masturbacja jest czymś naturalnym, zarówno w życiu kobiet, jak i mężczyzn, dlatego jak widać wyraźnie nie warto się na nią zamykać. W ten sposób można nauczyć się kontroli nad własnym wytryskiem, choć bardzo ważny jest także poziom podniecenia. Panowie muszą więc pracować nad swoją psychiką, co może przynieść im wiele dobrego.

Ćwiczenie na zasadzie start-stop

Ćwiczenie to jest dość kontrowersyjne, ponieważ przypomina nieco stosunek przerywany. Chodzi tutaj konkretnie o to, aby w momencie zbliżającego się szczytowania, przerwać na chwilę stosunek seksualny. Wtedy poziom podniecenia u mężczyzn może znacznie opaść i panowie zabezpieczą się przed przedwczesnym wytryskiem.

Trudno będzie to jednak wytłumaczyć swoim partnerkom, które mogą tego nie zrozumieć zwłaszcza, gdy w momencie przerwania będą przeżywały orgazm lub też bardzo się do niego zbliżą… Jak widać warto mieć na uwadze nie tylko swoje interesy, ale też dobro swoich partnerek, a obu stronom wyjdzie to później na dobre.

Takie ćwiczenia mają jednak coraz szersze grono zwolenników, ponieważ seks można uprawiać dzięki temu przez dłuższy czas.

częsty sex na przedwczesny wytrysk

Praca nad mięśniami Kegla

Mięśnie Kegla u mężczyzn odpowiadają przede wszystkim za prawidłowe oddawanie moczu, jednak warto nad nimi regularnie pracować, ponieważ dzięki temu można nauczyć się kontrolować swój wytrysk. W ten sposób następuje on zdecydowanie później, z czego w pełni zadowoleni będą nie tylko mężczyźni, ale też kobiety. Zobacz artykuł na temat ćwiczenia mięśni Kegla.

Mięśnie Kegla są dość specyficzne, ponieważ umożliwiają mężczyznom poruszanie własnym penisem w momencie wzwodu. Najważniejszym ćwiczeniem związanym z tego typu mięśniami jest ich napinanie, dzięki czemu można wypracować pewną technikę, dzięki której kontroluje się swój wytrysk. Jeśli ktoś dojdzie w tym zakresie do perfekcji, może mieć stuprocentową pewność tego, że już nigdy nie rozczaruje partnerki swoim przedwczesnym wytryskiem.

Dobranie optymalnej pozycji seksualnej

To bardzo kluczowa sprawa, ponieważ każdy mężczyzna ma swoją ulubioną pozycję seksualną i trudno z nią dyskutować. Jeśli panowie lubią np. uprawiać seks od tyłu i namawiają do tego swoje partnerki, bo wtedy jest im najprzyjemniej, warto zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

Wtedy można popracować nad swoim poziomem podniecenia, który powinien się trochę obniżyć. Inna pozycja seksualna może przynieść tyle samo rozkoszy, ale pozwoli na przedłużenie stosunku, który do tej pory trwał np. zaledwie kilka minut. Jeśli panowie odczuwają podczas penetracji partnerki błogi relaks i chwile rozkoszy, powinni na chwilę przerwać stosunek lub też zacząć stymulację swoich doznań, przy pomocy spowolnienia ruchów. Wszystko jest jednak uzależnione od przyjętych schematów.

Dużo do powiedzenia w tym zakresie mają również panie, które przecież także mają swoje ulubione pozycje seksualne i niechętnie od nich odchodzą. Warto na ten temat wspólnie porozmawiać i wypracować jakiś konsensus, na czym skorzystają obie zainteresowane strony.

Realizowanie metody uciskowej

To bardzo popularna i niezwykle skuteczna metoda, która polecana jest praktycznie każdemu mężczyźnie, który boryka się z problemem przedwczesnego wytrysku. Zdecydowanie najważniejsze jest to, że można sobie na nią pozwolić w dowolnym momencie. Oto specyfika tej metody:

  • wycofywanie członka z pochwy w momencie głębokiej penetracji, a konkretniej wtedy, kiedy mężczyzna ma za chwilę szczytować,
  • uciskanie kciukiem wędzidełka, a pozostałymi palcami rowka przyrodzenia. W ten sposób można kontrolować swoje doznania i znacznie przedłużyć stosunek seksualny. Uciskanie spowoduje obniżenie poziomu podniecenia. W momencie, gdy dojdzie do takiej sytuacji można powrócić do stosunku seksualnego ze swoją partnerką,
  • ucisk można wykonać samodzielnie lub też z pomocą partnerki, najlepiej 2-3 razy i to tuż przed szczytowaniem. Dzięki temu osiąga się zdecydowanie najlepsze efekty.

Taka metoda może okazać się strzałem w dziesiątkę, jednak jak każda technika musi być wykonywana rzetelnie i profesjonalnie. Zainteresowani nie powinni mieć z tym jednak większych problemów.

Stosowanie ćwiczeń oddechowych

Warto otworzyć się także na kilka ćwiczeń oddechowych, mając na uwadze m.in. spowolnienie oddechu i unikanie szybkich oraz płytkich oddechów. W ten sposób działa się korzystnie na wydłużenie stosunku, więc panowie mogą rozpocząć nad tym pracę. Warto powoli nabierać powietrze w swoje płuca, a następnie jeszcze wolniej je wypuszczać. W ten sposób mężczyźni mogą się uspokoić i zapanować nad swoim pożądaniem.

Kilka słów podsumowania

Jak widać panowie mają do dyspozycji kilka sprawdzonych ćwiczeń, dzięki którym mogą zapanować nad swoim wytryskiem i uniknąć tzw. przedwczesnego zakończenia. Im krócej trwa stosunek, tym mniejsza korzyść dla partnerki seksualnej, a nie warto w sypialni myśleć tylko o sobie, ponieważ można tego bardzo szybko pożałować. Warto zdecydować się na zastosowanie wszystkich wymienionych powyżej metod, a któraś z nich na pewno okaże się skuteczna. Wszystkie cieszą się ogromną popularnością wśród mężczyzn zmagających się z problemem przedwczesnego wytrysku, dlatego należy je dobrze przetestować.

Ostatnia aktualizacja 15 kwietnia, 2023

Michał Wojciechowski

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego  na wydziale lekarskim. Ukończył  takie specjalizacje jak ginekologia i seksuologia. Autor wielu publikacji naukowych i badań.

Dodaj komentarz