Ćwiczenia mięśni Kegla – jak je wykonywać i co one dają ?

Regularne wykonywanie ćwiczeń mięśni Kegla prowadzi do wielu pozytywów. Przede wszystkim wzmacnia się erekcję, ale też zabezpiecza się organizm przed poważnymi chorobami układu moczowego. Realizowanie takiego planu treningowego nie zajmuje dużo czasu, wystarczy poświęcić tej czynności 5 minut dziennie, aby zauważyć u siebie w pełni satysfakcjonujące efekty.

Jak w każdych ćwiczeniach liczy się jednak odpowiednie podejście i zaangażowanie, dlatego warto nad tym u siebie popracować, dzięki czemu będzie można sobie pozwolić na wydłużenie stosunku seksualnego. Skorzysta na tym każda para zakochanych, która będzie chciała przeżyć niezapomniany i rozkoszny seks.

Zlokalizowanie mięśni Kegla

Ćwiczenia należy rozpocząć przede wszystkim od zlokalizowania mięśni Kegla, co jednak nie powinno być dla zainteresowanych zbyt dużą trudnością, ponieważ łatwo można je odnaleźć. Można to zrobić np. w toalecie. Kiedy zajdzie taka potrzeba należy udać się do toalety, aby opróżnić swój pęcherz.

Wtedy też podczas oddawania moczu należy na chwilę przerwać wykonywanie tej czynności. Miejsce, w którym poczuje się napięcie jest lokalizacją mięśni Kegla. Jak widać jego wyczucie i znalezienie nie jest trudne. Bardzo ważne jest jednak to, aby przed realizowaniem planu treningowego dokładnie opróżnić swój pęcherz, wtedy efekty działań będą piorunujące.

Na jakie ćwiczenia warto się zdecydować i jak je wykonywać ?

Istnieje kilka sprawdzonych ćwiczeń, na które może sobie pozwolić każda osoba w potrzebie. Oto najpopularniejsze ćwiczenia mięśni Kegla:

  • napinanie oraz rozluźnianie – technika ta jest bardzo dobrze znana, ponieważ polega na napięciu mięśni Kegla, a następnie na odczekaniu 5-10 sekund w pełnym napięciu. Po tym czasie mięśnie należy rozluźnić, również na około 5-10 sekund i powtórzyć tę czynność przynajmniej 10 razy w ciągu jednej sesji. Najlepiej jeśli będzie się wykonywało minimum 3 krótkie sesje dziennie. Nie powinno to być dla zainteresowanych żadnym problemem, ponieważ nie jest to zbyt czasochłonne oraz męczące. Stopniowo można także zwiększać ilość powtórzeń, zależnie od swoich możliwości,
  • napinanie oraz rozluźnianie w zmodyfikowanej wersji – na samym początku należy sobie wyobrazić sytuację, w której chce się zahamować proces wypuszczania gazów. Jeśli już ktoś wczuje się w taką sytuację, powinien napiąć dane mięśnie, ale jednocześnie starając się nie napinać swoich pośladków. Napięcie powinno być utrzymywane przez około 5-10 sekund. Jeśli ktoś jest bardziej zaawansowaną osobą w aktywnościach fizycznych może próbować utrzymać napięcie przez nieco dłuższy czas. Po tym czasie trzeba się rozluźnić. Czynność warto powtórzyć przynajmniej 10 razy w trakcie jednej sesji. Najlepiej wykonywać trzy serie dziennie, chociaż liczbę powtórzeń można z czasem zwiększać. Ważne jest to, aby ćwiczenia były wykonywane poprawnie pod kątem technicznym, na co należy zwrócić szczególną uwagę,
  • technika, w której używa się ręcznika – jeśli ktoś wykonywał poprzednie ćwiczenia, powinien bez problemów zlokalizować mięśnie dna miednicy. Wtedy też warto sięgnąć po ręcznik, który wykorzysta się do następnego ćwiczenia. W domowym zaciszu trzeba najpierw doprowadzić do erekcji, w czym pomóc może oczywiście partnerka seksualna. Następnie należy chwycić ręcznik i umieścić go na swoim członku. Ręcznik nie powinien być zbyt mały, ponieważ wtedy ćwiczenie nie ma dużego sensu. Powinien ściągać członka na dół, ale nie może być również zbyt dużym obciążeniem. Mężczyzna powinien zacisnąć mięśnie dna miednicy, aby był w stanie utrzymać ręcznik na swoim penisie. Czynność trzeba wykonywać tak długo, aż da się radę utrzymać ręcznik na członku. Oczywiście wymaga to pełnego zaangażowania oraz skupienia, więc jak widać wyraźnie nie musi to być łatwe. Z czasem jednak panowie nabiorą w tym zakresie odpowiednich umiejętności i doświadczenie i wykonanie takiej czynności nie będzie sprawiało im żadnych kłopotów. Osoby bardziej zaawansowane mogą użyć w tym ćwiczeniu wilgotnego ręcznika, który jest znacznie większym obciążeniem niż ten suchy,
  • trenowanie własnej wytrzymałości – kolejna skuteczna metoda, dzięki której można wytrenować swoje mięśnie Kegla. Wcześniejsze metody były przygotowane dla mężczyzn, jak i kobiet, chociaż przy technice z użyciem ręcznika trzeba byłoby dokonać pewnych modyfikacji. Ta metoda przeznaczona jest wyłącznie dla panów. Potrzebna będzie odrobina wolnego czasu, ale też prywatność, aby móc skupić się na zaplanowanym wcześniej treningu. Na samym początku doprowadza się do erekcji, a następnie przechodzi się do etapu, w którym napina się drogi moczowe oraz swoje mięśnie odbytowe. Napięcie powinno trwać przez około 5 sekund. Po tym czasie mięśnie pozostają rozluźnione przez następne 5 sekund. Kroki te powinny być powtarzane do tego momentu, aż odczuje się „palenie” w trenowanych mięśniach. Osoby zaawansowane mogą wytrzymać nawet kilka minut, chociaż zależne jest to oczywiście od męskich predyspozycji i poziomu wytrenowania. Liczba powtórzeń może być uzależniona od męskich preferencji, więc najpierw opłaca się wykonać serię testów i na tej właśnie podstawie dopasować sobie taką technikę do swoich potrzeb.

Jak widać do dyspozycji panów oddanych zostało kilka wartościowych technik, które warto wcielić do swojego życia, ponieważ niosą za sobą wymierne korzyści, a nie przeznacza się na nie żadnych pieniędzy. Co najważniejsze na trening trzeba znaleźć odrobinę wolnego czasu, liczy się w tym zakresie także prywatność, ponieważ w niektórych technikach panowie muszą doprowadzić do erekcji i w pełni skupić się na swoich poczynaniach. Wszystkie opisane wyżej metody są jednak w stu procentach bezpieczne i mogą jedynie wzmocnić mięśnie Kegla, co później przyda się panom podczas uprawiania seksu z własnymi partnerkami.

Ćwiczenia mięśni Kegla –  z jakimi korzyściami zdrowotnymi są związane?

Regularne wykonywanie ćwiczeń mięśni Kegla niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych, więc nie warto zbyt długo opierać się przed takim treningiem. Istotne jest jednak to, aby wszystkie techniki były wykonywane profesjonalnie, w skupieniu i z należytą cierpliwością. Prawidłowa technika ćwiczeń zapewnia zainteresowanym doskonałe efekty. Oto najpopularniejsze korzyści zdrowotne związane z ćwiczeniami mięśni Kegla:

  • możliwość kontrolowania swojego wytrysku – to bardzo ważne szczególnie dla tych panów, którzy zmagają się z kłopotem przedwczesnego wytrysku. Przez to nie można uprawiać seksu na tak zadowalającym poziomie, na jakim chciałoby się go uprawiać. Przedwczesny wytrysk może również doprowadzić do braku zaspokajania swojej partnerki, z czego na pewno nie będzie ona zadowolona,
  • intensywny orgazm – chyba każdemu mężczyźnie zależy na tym, aby podczas stosunku seksualnego zapewnić sobie bardzo intensywny orgazm. Ćwiczenia mięśni Kegla szybko mogą do tego doprowadzić, więc nic dziwnego, że tak wielu panów chętnie decyduje się na ich wypróbowanie, a gdy już to zrobią nie chcą przechodzić na inny plan treningowy,
  • silne mięśnie – słabe mięśnie mogą prowadzić do tego, iż nie będzie się osiągało pełnego wzwodu, przez co można mieć później spore problemy ze swobodnym uprawianiem seksu. Warto więc je trenować, a ćwiczenia mięśni Kegla są ku temu zdecydowanie najlepszą propozycją,
  • wyeliminowanie problemu nietrzymania moczu – to bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dla nieco starszych mężczyzn, którzy zmagają się z tym problemem i jest to dla nich dość wstydliwe doznanie. Oczywiście kłopot nietrzymania moczu może pojawić się w każdym wieku, ale warto dążyć do tego, aby jak najszybciej go wyeliminować. Konieczna będzie wizyta u specjalisty, ale podane wyżej ćwiczenia na pewno pomogą wszystkim mężczyznom w potrzebie,
  • mocniejsza erekcja – jeśli komuś na tym zależy, powinien wykonywać ćwiczenia mięśni Kegla regularnie, zgodnie z podanymi wytycznymi. Dzięki temu erekcja będzie solidna i w stu procentach satysfakcjonująca.

Warto dodać, że wszystkie te ćwiczenia są bardzo proste do wykonania i niezwykle bezpieczne, dlatego panowie nie narażą się na żadne przykre konsekwencje zdrowotne.

Ostatnia aktualizacja 10 kwietnia, 2023

Michał Wojciechowski

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego  na wydziale lekarskim. Ukończył  takie specjalizacje jak ginekologia i seksuologia. Autor wielu publikacji naukowych i badań.

Dodaj komentarz