Rozmiar penisa – jakie ma znaczenie ? Średnia grubość oraz długość penisa

Panowie starają się o to, aby zadowolić w sypialni swoje partnerki. Dużą rolę odgrywają w tym wszystkim wymiary penisa, a konkretniej jego długość oraz grubość. Czerpanie pełnej satysfakcji z kontaktów seksualnych to dla kobiet bardzo ważna sprawa, dlatego mężczyźni dążą do tego, aby dać z siebie wszystko i zawsze stanąć na wysokości zadania. Mężczyźni z małym przyrodzeniem często mają z tego powodu kompleksy, jednak warto zwracać uwagę przede wszystkim na obwód swojego członka. To właśnie obwód odgrywa najistotniejszą rolę w kobiecym orgazmie.

Rozmiar penisa – jakie ma znaczenie ?

Według przeprowadzonych na Uniwersytecie w Teksasie badań, w których uczestniczyło 50 kobiet, wykazano, że największe znaczenie dla kobiet ma grubość penisa. Jak widać wyraźnie mniej istotny jest jego rozmiar. Panie preferują grubsze członki, ponieważ pozwala im to na przeżywanie głębszej rozkoszy. Oczywiście w kontaktach seksualnych jest to bardzo ważne, ponieważ każda kobieta chciałaby się w łóżku zrelaksować i szczytować nawet kilka razy. Aż 45 kobiet powiedziało, że zwraca uwagę przede wszystkim na obwód fallusa, a dopiero później na jego rozmiar.

Długość penisa jest sprawą drugorzędną i kobiety uważają, że optymalny wynik powinien wahać się w granicach 14-16 centymetrów. Jest to w pełni satysfakcjonujące. Rozmiar penisa ma większe znaczenie dla męskiej psychiki. Im dłuższy jest penis, tym wyższa samoocena mężczyzny, jednak nie warto kierować się takimi parametrami, ponieważ rozmiarem w sypialni nic się nie ugra. Zaledwie 20 procent pań uważało, że to rozmiar jest najważniejszy, dlatego też mężczyźni mogą spać spokojnie, gdyż nie dla wszystkich kobiet jest to istotna kwestia.

Przeczytaj również: Jak powiększyć penisa ?

Średnia grubość oraz długość penisa

Po Internecie oraz różnego rodzaju książkach krąży wiele różnych publikacji naukowych, z którymi warto się oczywiście bliżej zapoznać, aby móc realnie stwierdzić, jakimi parametrami powinien charakteryzować się idealny penis. Oczywiście jest to pojęcie jak najbardziej względne, ponieważ w relacji damsko-męskiej zdecydowanie najważniejsze jest uczucie oraz to jak para postrzega to nawzajem. Nie warto przykładać do tego dużej wagi, ponieważ wtedy kontakty seksualne mogą być mało swobodne i niezbyt komfortowe. Na pewno nie będzie się z nich czerpało odpowiedniej przyjemności i to w pełni świadomie, przez swoje głupie i niepotrzebne myśli.

czy wielkość penisa ma znaczenie

Szacuje się, że średnia długość penisa wynosi około 13,5 centymetra, natomiast optymalna długość powinna wahać się w granicach 15,5-16 centymetrów. Panowie są jednak innego zdania, ponieważ według ich przekonania średnio penis powinien mieć 14 centymetrów, a najlepiej jeśli miałby około 16,5 centymetra. Jak widać zdania są w tym zakresie bardzo podzielone, jednak należy rozpatrywać to subiektywnie. Ważne jest także zaangażowanie w kontakty seksualne. Jeśli mężczyźni dają z siebie w sypialni wszystko, dbają o potrzeby swoich kobiet, a ponadto są energiczni i zaangażowani, na pewno zostaną docenieni.

Partnerki bardzo to lubią. Badania wykazują jednak, że zaledwie 45 procent mężczyzn jest zadowolonych z rozmiaru swojego przyrodzenia, a więc w ten sposób szybko można wpędzić się w niemałe kompleksy, co później przełoży się na brak czerpania przyjemności z seksu i zwiększony poziom stresu. Wpływa to także negatywnie na relacje pomiędzy konkretnymi partnerami, więc jak widać warto popracować nad swoją samooceną i zmienić nieco podejście do tematu.

Ważną kwestią jest jednak obwód penisa, a w tym przypadku średnia grubość powinna wynosić od 12,3 do 15,8 centymetra. Oczywiście obwód mierzy się w stanie erekcji, chociaż dla niektórych panów może to być trudne do wykonania, więc o pomoc zawsze można poprosić swoje partnerki seksualne, które na pewno chętnie się w to zaangażują, bo dla nich również będzie to zupełnie nowe doświadczenie. Obwód penisa ma spore znaczenie, ponieważ w ten sposób penetracja jest bardziej udana, a kobiety wyciągają z seksu zdecydowanie więcej przyjemności.

Rozmiar penisa a narodowość

Wpływ na rozmiar penisa ma jednak narodowość. Eksperci uważają, że to skąd pochodzą mężczyźni ma bardzo duży wpływ na to, jak prezentuje się rozmiar ich członka. Oto kilka podstawowych danych:

  • średni rozmiar penisa w Demokratycznej Republice Konga wynosi około 17,95 centymetra, w Ekwadorze 17,7, a w Ghanie 17,3 centymetra,
  • średni rozmiar penisa w Korei Południowej wynosi 9,66 centymetra, w Indiach 10,25, a w Japonii 10,85 centymetra.

Jak widać są takie narodowości, które mogą poszczycić się dużymi penisami, a są też te, w których średnia ta stoi na dość niskim poziomie. Największymi penisami mogą pochwalić się przedstawiciele Afryki oraz Ameryki Południowej, natomiast najmniejsze penisy mają obywatele Azji. Polacy plasują się w środku stawki i są w stanie w stu procentach zadowolić swoje kobiety, więc nie trzeba się tym zbytnio przejmować. W niektórych badaniach średnia długość penisa w Polsce wynosi nawet 17,25 centymetra, dlatego też porównując te dane z powyższymi, można śmiało rzecz, że Polacy nie mają się czego wstydzić.

Jak zmierzyć swojego członka – długość oraz grubość

Prawidłowe zmierzenie swojego członka wcale nie jest proste. Jeśli ktoś decyduje się na wykonanie takich pomiarów powinien pomyśleć zarówno o jego długości, jak i grubości. Prawidłowy pomiar może posłużyć zainteresowanym do dobrania optymalnej prezerwatywy, więc jak widać wyraźnie nigdy nie powinno się tego lekceważyć. Zły rozmiar prezerwatywy może doprowadzić do tego, że w trakcie stosunku będzie się ona zsuwać, przez co istnieje duża szansa na przeniesienie na drugą osobę choroby wenerycznej (jeśli ktoś taką ma, a o tym nie wie) lub też na zajście w ciążę.

jak zmierzyć członka

Ważną informacją dla zainteresowanych mężczyzn jest to, że pomiar powinien być dokonywany wtedy, gdy penis znajduje się w stanie erekcji. Czasami potrzebna będzie pomoc kobiety, nie należy się tego wstydzić. Biorąc pod lupę długość penisa, na samym początku należy doprowadzić do jego wzwodu, a następnie przyłożyć do niego linijkę. Zamiast linijki użyta może zostać np. profesjonalna taśma krawiecka, która da rzetelny wynik pomiaru. Może to być również kawałek sznurka, który później zostanie przyłożony do miary.

Nieco inaczej sprawa ma się z mierzeniem grubości własnego penisa. W tym przypadku również należy doprowadzić do erekcji. Następnie penisa owija się taśmą krawiecką lub też sznurkiem. Robi się to w najgrubszym miejscu. Jeśli ktoś chciałby dopasować rozmiar prezerwatywy do wykonanych pomiarów, otrzymany wynik powinien finalnie podzielić przez 3,14. Jak widać cała czynność jest prosta i można ją wykonać niezwykle sprawnie.

Jak powiększyć swojego penisa i czy warto to zrobić ?

Powiększenie własnego penisa wcale nie jest łatwe, więc w niektórych przypadkach będzie to dość trudne do zrealizowania, jednak nie należy się szybko poddawać. Najskuteczniej działającą metodą jest oczywiście stosowanie tabletek na powiększanie penisa, liderem rankingu są PeniSizeXL, chociaż można otworzyć się również na ćwiczenia czy też wykorzystanie urządzeń do pompowania penisa. Metody te są mało inwazyjne, za to bardzo skuteczne, dlatego trzeba wybrać taką, która będzie dla mężczyzny najbardziej komfortowa. O pomoc można poprosić specjalistę.

Nie zawsze jednak warto powiększać sobie przyrodzenie, ponieważ panie nie zwracają na to aż tak dużej uwagi, jak mogłoby się mężczyznom wydawać. Największe doznania erotyczne płyną poprzez stymulację przedniej ścianki pochwy, a to można zrobić przy użyciu swojego penisa lub też palców, więc rozmiar nie ma pod tym kątem żadnego znaczenia.

Duży penis = lepszy w łóżku ?

Posiadanie dużego penisa niekoniecznie musi oznaczać, że mężczyzna będzie dobry w łóżku, ponieważ wiele zależy od jego zaangażowania oraz energii, która będzie mu towarzyszyć w sypialni. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że mały członek może być przeszkodą do uprawiania seksu w niektórych pozycjach. Ponadto panowie z dużym przyrodzeniem są pewni siebie i wykorzystują to w sypialni. Każdy jednak odpowiada za swoje działania, a najważniejszą kwestią jest zbudowanie odpowiedniej więzi ze swoją partnerką.

Zobacz również krem na powiększenie penisa Expansil Cream. Warto sprawdzić również tabletki Member XXL i Xtrasize.

Michał Wojciechowski

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego  na wydziale lekarskim. Ukończył  takie specjalizacje jak ginekologia i seksuologia. Autor wielu publikacji naukowych i badań.

Dodaj komentarz