Przedwczesny wytrysk – podstawowe informacje

Przedwczesny wytrysk może być dla Ciebie bardzo dużym problemem. Zlekceważenie tej dolegliwości prowadzi do osłabienia pewności siebie, kompleksów oraz zrujnowania związku. Warto temu przeciwdziałać i nie wstydzić się tego, że wytrysk pojawia się zbyt wcześnie.

Istnieją pewne metody, dzięki którym kłopot zostanie solidnie rozwiązany i nie będzie sprawiał mężczyznom przykrości. Przedwczesny wytrysk może pojawić się zarówno u młodych mężczyzn, ale również u tych nieco starszych.

Przedwczesny wytrysk – czym konkretnie jest?

Jeśli chodzi o definicję wskazanego wyżej terminu, jest to swego rodzaju dysfunkcja seksualna, która nie pozwala mężczyznom na swobodne uprawianie kontaktów seksualnych. Seks kończy się przedwcześnie i z reguły bez pełnej satysfakcji. Problemy pojawiają się wtedy nie tylko u panów, ale też u kobiet, które nie są z tego powodu zbyt zadowolone.

Niekiedy wytrysk może się pojawić jeszcze przed włożeniem członka do pochwy. Wpływ ma na to również zbyt duże podniecenie seksualne, które może być spowodowane np. ekstremalną grą wstępną, która potrafi wywołać u panów spore emocje.

Zbyt wczesny wytrysk pojawia się zazwyczaj w ciągu dwóch minut od rozpoczęcia współżycia. Jeśli mężczyzna zauważy u siebie taki problem, nie powinien zwlekać zbyt długo z wizytą u doświadczonego specjalisty. Warto również sprawdzić jak przedłużyć stosunek seksualny domowymi sposobami.

Problemu nie można ignorować

Zignorowanie występującego problemu może być bardzo bolesne w skutkach, ponieważ rozpadają się przez to związki lub też relacja pomiędzy kobietą a mężczyzną znacznie się osłabia. Oczywiście ma to również negatywny wpływ na poznawanie nowych partnerek seksualnych, ponieważ panowie nie są zbyt pewni siebie, boją się uprawiać seks i mają spore kompleksy.

Wizyta u seksuologa lub też psychoterapeuty może okazać się strzałem w dziesiątkę. Można w niej uczestniczyć samemu lub też poprosić o wsparcie partnerkę, która powinna wykazać w tej sytuacji pełne zrozumienie.

Przedwczesny wytrysk w wielu przypadkach nie jest zależny od mężczyzny. Orgazm ma bardzo duży wpływ na ludzkie samopoczucie, ale nawet na zdrowie, więc nie warto tego lekceważyć, jeśli chce się żyć na świecie nieco dłużej.

Przedwczesny wytrysk – jakie mogą być tego przyczyny?

Przedwczesny wytrysk może być związany z wieloma różnymi przyczynami, wśród których można wymienić chociażby:

 • długotrwały stres,
 • choroby układu moczowego,
 • zaburzenia erekcji,
 • cukrzycę,
 • zaburzenia neurologiczne,
 • brak doświadczenia,
 • strach przed zapłodnieniem kobiety lub przed tym, że nie spełni się jej oczekiwań,
 • lęk przed porażką,
 • nałogi.

Jak widać jest tego naprawdę sporo, więc jeśli panowie mają na coś wpływ, powinni wyeliminować to ze swojego życia jak najszybciej. Mowa tutaj przede wszystkim o papierosach, alkoholu czy też słodyczach.

Seksem nie warto się stresować, ponieważ to cudowne przeżycie, którym trzeba się delektować za każdym razem, gdy do niego dochodzi. Ma nieść za sobą radość oraz spełnienie, a nie strach czy też lęk.

Przedwczesny wytrysk – jakie mogą być tego skutki?

Nie da się ukryć, że przedwczesny wytrysk może nieść za sobą wiele negatywnych doświadczeń. Chodzi tutaj przede wszystkim o pogorszenie się relacji związkowych.

Kobiety mogą mieć o to do panów duże pretensje, zwłaszcza gdy problem jest lekceważony i mężczyźni nie chcą nic z tym zrobić. Panowie czują się źle, pogarsza się ich samopoczucie, obniża pewność siebie i nie mają takiej ochoty na seks, jak jeszcze kilka tygodni temu.

Kobiety mogą przestać czerpać przyjemność z seksu i szukać pocieszenia w ramionach innej osoby. Jeśli jednak chce się przed tym zabezpieczyć, konieczna jest wizyta u specjalisty lub też szczera rozmowa z partnerką. Nie można się tego obawiać.

W jaki sposób można sobie poradzić z przedwczesnym wytryskiem?

Z przedwczesnym wytryskiem można sobie poradzić na wiele różnych sposobów, chociaż w każdym elemencie ważne jest zaangażowanie ze strony mężczyzny.

Oczywiście mowa m.in. o antydepresantach, które będą opóźniać wytrysk i sprawią, że obie strony będą czerpać z kontaktów seksualnych maksymalną przyjemność. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu relacja damsko-męska nie będzie w żaden sposób cierpiała.

Istnieją jednak pewne techniki, które można stosować w domu i nie zapłaci się za nie żadnych dodatkowych pieniędzy. Chodzi m.in. o:

 • uciskanie żołędzi – warto je uciskać przede wszystkim tuż przed wytryskiem, również podczas masturbacji,
 • odciąganie jąder w dół – podobnie, jak w przypadku wyżej wskazanej techniki,
 • częste zmiany pozycji,
 • ćwiczenia na przedwczesny wytrysk
 • masaż

Bardzo ważne jest również sięganie po sprawdzone tabletki opóźniające wytrysk. To właśnie dzięki nim można sobie bardzo skutecznie poradzić z zaistniałym problemem i pozbyć się wszelkich kompleksów. Do najlepszych należą Spermax Control oraz Climax Control.

Takich preparatów pojawia się na rynku bardzo dużo, a co najważniejsze można je również zakupić przy pomocy sieci internetowej, aby nikt ze znajomych się o tym nie dowiedział. Tabletki doprowadzą do tego, że kontakty seksualne dadzą obu stronom większą przyjemność i stuprocentowe spełnienie. Jeśli ktoś zmaga się z przedwczesnym wytryskiem od dłuższego czasu, powinien po nie sięgnąć. 

Michał Wojciechowski

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego  na wydziale lekarskim. Ukończył  takie specjalizacje jak ginekologia i seksuologia. Autor wielu publikacji naukowych i badań.

Dodaj komentarz