Strefy erogenne u kobiet – sprawdź gdzie się znajdują

Strefy erogenne kobiety rozlokowane są praktycznie po całym ciele. Warto wiedzieć o nich niemal wszystko, aby mieć pewność, że kolejne kontakty seksualne będą pełne rozkoszy i spełnienia.

Niestety nie wszyscy przykładają do tego sporą wagę, co jest bardzo dużym błędem, ponieważ brak znajomości stref erogennych może skutkować brakiem dogadywania się pomiędzy partnerami w sypialni.

Takie strefy pełnią szczególną rolę zwłaszcza u kobiet, które mają ich zdecydowanie więcej niż mężczyźni. Jeśli panowie chcą być świetnymi kochankami, powinni zgłębić swoją wiedzę w tym temacie, a na pewno wyjdzie im to na dobre.

Strefy erogenne – możliwość pobudzenia każdej kobiety

Strefy erogenne dają panom możliwość pobudzenia każdej kobiety. Dzięki nim można być pewnym, iż kobiety będą przygotowane na gorące kontakty seksualne i uprawianie seksu będzie dla nich czystą przyjemnością.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że panie potrzebują czułości i gry wstępnej, aby pobudzić się do działania. Dzięki temu będą gotowe na niesamowite przeżycia i w sypialni dadzą z siebie zdecydowanie więcej, niż mężczyźni mogliby przypuszczać. Panowie mogą znaleźć strefy erogenne w wielu ciekawych miejscach, a ponadto sami zadecydować o tym, czy będą je pieścić, gładzić, głaskać, muskać, całować czy też robić jeszcze coś innego.

Warto słuchać pod tym kątem również swoich kobiet, ponieważ dzięki temu będzie można mieć pewność, że stosunek przyniesie im stuprocentowe spełnienie i z chęcią powtórzą go jeszcze tego samego dnia.

Istotne jest to, aby panowie nie spieszyli się zbytnio podczas gry wstępnej, ponieważ cała magia może szybko odejść w zapomnienie i kobieta w mgnieniu oka straci ochotę na seks. Raczej nikt nie chciałby do tego dopuścić, dlatego warto zadbać o to, aby taka relacja była dla każdego korzystna.

Oczywiście zdarzają się sytuacje, w trakcie których obie strony mają ochotę na szybki seks, ponieważ sprzyjają temu okoliczności i atmosfera, ale w większości przypadków nie powinno się zapominać o gry wstępnej.

Gdzie znajdują się strefy erogenne u kobiet ?

Zlokalizowanie punktów erogennych u kobiet nie powinno być żadnym problemem. Z racji tego warto trochę pogłówkować, zgłębić swoją wiedzę i nabrać doświadczenia, a wszystkie stosunki seksualne będą niezapomniane i satysfakcjonujące dla obu stron. Oto najpopularniejsze strefy erogenne u kobiet, których nie warto pomijać podczas wstępnych erotycznych pieszczot i zabaw:

mapa stref erogennych
 • głowa – na głowie znajduje się bardzo duża ilość zakończeń nerwowych, których panowie nie powinni pomijać, jeśli chcą przygotować swoje kobiety na długi i namiętny seks. Panie lubią, jak gładzi się je po głowie. Można ją także muskać. Dzięki temu u kobiet występuje tzw. mrowienie, co bardzo dobrze przekłada się na pełną gotowość do uprawiania seksu. Panowie powinni pomyśleć o zmysłowym przesuwaniu palcami po skórze głowy, szyi, ale też w okolicach za uszami,
 • uszy – były już wspomniane w poprzednim punkcie, dlatego widać wyraźnie jak ważne jest to miejsce erogenne dla każdej kobiety. Często panowie nawet nie zdają sobie z tego sprawy i całkowicie pomijają tą damską część ciała. To bardzo duży błąd, ponieważ przez to panie często bywają w sypialni markotne lub też nie mają humoru i ochoty na dalsze igraszki. Ważne jest to, że skóra, która zlokalizowana jest za kobiecymi uszami jest miękka oraz delikatna, ale też bardzo wrażliwa. Można to wykorzystać podczas gry wstępnej, delikatnie przesuwając po niej palcami. Sprawdzą się także czułe pocałunki czy też lizanie, dlatego też panowie powinni otworzyć się na takie rozwiązania, a dzięki temu seks będzie nie tylko przyjemny, ale też wprowadzi obie strony w głęboką rozkosz,
 • brzuch – w tym przypadku mężczyźni powinni skupić się przede wszystkim na dolnej części brzucha, ale też na okolicach pępka. Te miejsca nie są zbyt trudne do zlokalizowania, dlatego też nigdy nie powinno się o nich zapominać. To jedna z najlepszych stref erogennych na ostateczne pobudzenie własnej kobiety. Dzięki temu będzie w stu procentach przygotowana do działania i na pewno da z siebie w sypialni absolutnie wszystko. Panowie będą mogli na tym jedynie skorzystać, a każda kobieta doceni to, że partner zadba o nią podczas gry wstępnej. Warto używać tutaj opuszków swoich palców, ale też piórka czy też nawet kostek lodu, dzięki czemu seks przeniesie się na zupełnie inną płaszczyznę,
 • wewnętrzna strona nadgarstka oraz dłoni – to bardzo czułe i wrażliwe miejsce, dlatego panie lubią być tam głaskane lub też całowane. W ten sposób są przygotowane na ciekawe wyzwania erotyczne, które przygotowali dla nich partnerzy seksualni,
 • usta – warto je całować, najlepiej bardzo intymnie, ponieważ kobieta poczuje się wtedy bezpieczna, pożądana i kochana, a to podczas kontaktów seksualnych jest bardzo istotne.

Takie strefy erogenne nie powinny być pomijane na wstępie pieszczot, lecz są także inne, o których nie powinno się zapominać przy rozwinięciu własnej gry wstępnej. Oto one:

 • wewnętrzna strona ud – można ją głaskać, muskać oraz przesuwać po niej swoje palce. Kobiety doprowadzi to prawie do ekstazy, dzięki czemu nie będą mogły doczekać się punktu kulminacyjnego,
 • stopy – w tym przypadku trzeba być bardzo delikatnym, ponieważ nieostrożne działania mogą przynieść negatywne skutki. Chodzi o delikatne muskanie i całowanie. W innym przypadku panie będą odczuwać łaskotanie i nie skupią się na swoich przeżyciach,
 • piersi oraz sutki – każdy mężczyzna lubi tę część erogenną. Chodzi tutaj o delikatne masowanie piersi, całowanie ich, a następnie o lizanie sutków, a nawet o ich delikatne gryzienie. Panie poczują się wtedy, jak podczas prawdziwej erotycznej uczty.

To miejsca, które są bardzo ważne w środkowym punkcie pieszczot, dlatego panowie powinni wziąć je pod lupę w swoich poczynaniach. Jest jeszcze kilka stref erogennych, do których warto odnieść się na etapie finałowym:

 • wzgórek łonowy – znajduje się tuż nad łechtaczką, znajduje się tam mnóstwo zakończeń nerwowych. Można go głaskać, a nawet lizać, a każda kobieta poczuje się wypieszczona. Do muskania wzgórka łonowego można użyć palców, języka, wibratora, a nawet penisa,
 • łechtaczka – znajduje się tuż pod wzgórkiem łonowym. W tym przypadku panie najbardziej docenią lizanie, najlepiej przez kilka długich minut, dzięki czemu będą mogły skupić się jedynie na swoich przyjemnościach i doznaniach. Z pewnością jednak odpłacą mężczyznom za ich ciężką pracę i będą dla nich bardzo przyjemne w sypialni. Odpowiada nie tylko za pobudzenie seksualne, ale też za orgazm, więc o łechtaczce absolutnie nigdy nie można zapomnieć,
 • punkt A – umiejscowiony w dolnej części waginy. Dzięki muskaniu tej strefy erogennej panowie mogą być pewni, że kobieta zostanie pobudzona, a jej wagina odpowiednio nawilżona. To spodoba się nie tylko pieszczonym paniom, ale też mężczyznom, którzy lubią, gdy wagina jest wilgotna i gotowa do działania,
 • punkt G – znajduje się na przedniej ściance pochwy i wielu mężczyzn dąży do tego, aby zlokalizować go za wszelką cenę. Stymulacja punktu G bardzo często prowadzi nie tylko do błogiego orgazmu, ale też do kobiecego wytrysku,
 • szyjka macicy – do jej stymulacji dochodzi podczas bardzo głębokiej penetracji, dlatego w tym przypadku najlepiej sprawdzą się wszelkie pozycje od tyłu.

Jak widać stref erogennych u kobiet jest bardzo dużo, ale jeśli kobieta ma być idealnie pobudzona oraz nawilżona, warto zapamiętać je wszystkie. Tak przeprowadzona gra wstępna na pewno zda egzamin w każdej sypialni.

Kilka słów podsumowania

strefy erogenne

Strefy erogenne zlokalizowane są jak widać praktycznie na całym kobiecym ciele, dlatego też panowie mają bardzo szerokie pole do popisu. Sami mogą zdecydować się na pieszczenie konkretnych stref lub też tych wybranych przez kobiety.

Najlepszym sposobem jest jednak pieszczenie wszystkich wymienionych stref, a to przekłada się na nieco dłuższą grę wstępną. Warto eksperymentować i monitorować doznania partnerki, dzięki czemu panowie zyskają niezbędne doświadczenie i będą mogli je wykorzystać podczas kolejnych kontaktów seksualnych. Panie na pewno bardzo to docenią.

Ostatnia aktualizacja 17 kwietnia, 2023

Michał Wojciechowski

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego  na wydziale lekarskim. Ukończył  takie specjalizacje jak ginekologia i seksuologia. Autor wielu publikacji naukowych i badań.

Dodaj komentarz