Gra wstępna – jak powinna wyglądać ?

Gra wstępna jest indywidualną sprawą zakochanych i może przebiegać na wiele różnych sposobów. Zdecydowanie najważniejsze jest jednak to, aby w sypialni nie przechodzić od razu do konkretów, ponieważ można wtedy rozczarować drugą osobę, a stosunek seksualny wcale nie okaże się satysfakcjonujący.

W związku z tym warto postawić na kilka sprawdzonych schematów, aby zająć się swoimi partnerkami w taki sposób, aby miały ochotę na gorący i romantyczny seks.

W grze wstępnej dużo zależy od mężczyzn, którzy powinni wykazać jakąś inicjatywę i otworzyć się na doznania własnych partnerek. Przejście od słów do czynów wcale nie jest łatwe, jednak w sypialni, jak w życiu, warto wykazać się odrobiną kreatywności. Istotną kwestią jest jednak to, jak długo powinna trwać gra wstępna.

Nie ma tutaj odgórnie przyjętych schematów. Niektóre pary decydują się na kilkuminutowe pieszczoty, a u innych par trwa to zdecydowanie dłużej. Najważniejsze, aby było miło, swobodnie i przyjemnie.

Gra wstępna – co to jest ?

Nie ma jednej odgórnie przyjętej definicji gry wstępnej, dlatego są to różnorodne pieszczoty oraz czynności, które wykonywane są bezpośrednio przed stosunkiem seksualnym. Grę wstępną uskutecznia się przede wszystkim po to, aby pobudzić obie strony do działania i podnieść poziom podniecenia seksualnego.

Nie zawsze jest to łatwe, ale gdy kobieta lub mężczyzna poczują się zadbani i zrelaksowani, wtedy seks może być dużo przyjemniejszy oraz dawać zainteresowanym ogromną radość.

Gra wstępna to jeden z najskuteczniejszych sposobów na urozmaicenie dotychczasowego życia seksualnego, dlatego też warto zdecydować się na taką rozrywkę, ponieważ może przynieść wiele dobrego. Szczególnie polecana jest tym parom, do których wkradła się rutyna. Jeśli zauważy się we własnej sypialni nudę, a seks nie będzie sprawiał parze satysfakcji, warto postawić właśnie na oryginalną grę wstępną. Każdy może zdefiniować grę wstępną na własny sposób, dla niektórych będą to zwykłe pocałunki lub też delikatny masaż, a dla innych gładzenie po całym ciele, muskanie poszczególnych partii ciała, itd.

Wszystko opiera się na preferencjach zakochanych par, które powinny to sobie na spokojnie przedyskutować, ponieważ seks bez gry wstępnej nie zawsze będzie kończył się orgazmem.

O względy partnera trzeba zabiegać od samego rana, a nie obudzić się późnym wieczorem i liczyć na to, że wszystko będzie w porządku.

co to jest gra wstępna

Ważne jest to, aby zdać sobie sprawę, że seks nie jest jedynie penetracją waginalną, ale też różnego rodzaju pieszczotami, przytulaniem czy też czułymi słówkami. Istotne jest oczywiście to, aby podczas takiej gry wstępnej być dla drugiej osoby miłym i romantycznym. Wtedy poziom podniecenia znacząco urośnie, a seks będzie niezapomniany.

Zobacz również artykuł: PUNKT G – Jak działa i jak stymulować Punkt G

Ile powinna trwać gra wstępna i jak się za nią zabrać ?

Seks to bardzo ważna czynność w życiu każdego człowieka i trzeba to sobie powiedzieć jasno. Bez seksu trudno jest wytrzymać nawet kilka tygodni, zwłaszcza gdy uprawia się go z miłości, z osobą, z którą chce się spędzić resztę swojego życia. Seks jest więc wyjątkowym rytuałem, o który trzeba odpowiednio zadbać, aby mieć pewność, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna poczują się spełnieni.

Najważniejszą kwestią jest jednak to, aby seks nie rodził się sam. O stosunki seksualne trzeba zadbać na długi czas przed takim kontaktem. Warto mówić wiele czułych słówek lub też po prostu przelotnie pocałować drugą osobę, wyznać jej miłość, itd.

Jeśli w życiu pojawia się dużo problemów seks schodzi oczywiście na dalszy plan. Ludzie są przemęczeni, często nie mają ochoty na seks, przez co zaniedbują swoje potrzeby, nie relaksują się, ale oprócz tego nie dbają także o swoich partnerów. To bardzo duży błąd.

Należy mieć na uwadze to, że seks powinien być czymś przyjemnym, odskocznią od rzeczywistości i na pewno będzie w stanie jeszcze bardziej scalić każdy związek. Grę wstępną można rozpocząć od kilkuminutowego przytulania lub też czułych pocałunków. Warto zadbać o strefy erogenne u kobiet.

Mężczyzna może także wymasować swoją kobietę, a panie mogą zadbać o to, aby pobudzić swoich partnerów do działania, szeptając im do ucha jakieś pikantne rzeczy. Wszystko zależy od tego, co kto konkretnie lubi. Pielęgnowanie bliskości jest bardzo ważne, dlatego nie można o tym zapominać nawet na krok. Jeśli ktoś uzna, że życie bez bliskości jest dla niego czymś naturalnym, powinien zastanowić się nad tym, czy dany związek na pewno jest szczęśliwy i trwały.

ile powinna trwać gra wstępna

W grze wstępnej wiele zależy od wzajemnego dotykania, czułych ruchów oraz pieszczotliwych słów. Niestety w dzisiejszych czasach ludzie wolą dotykać swoich telefonów komórkowych lub też drogich ubrań, a nie dbać o wzajemne relacje damsko-męskie. Trzeba to jednak zmienić, jeśli seks ma dawać radość i przyjemność. Warto mieć na uwadze dwie strony, a nie tylko swoje potrzeby, ponieważ relacja, w której mężczyzna lub kobieta będą dbać tylko o siebie nie ma prawa bytu.

Jak urozmaicić grę wstępną i jak powinna wyglądać ?

Urozmaicenie gry wstępnej zawsze jest w cenie, ponieważ zainteresowani powinni zadbać o to, aby była ona wyjątkowa i wyszukana. Najlepiej, jeśli jest także rozbudowana. Wszystko nie może opierać się wyłącznie na kilku pocałunkach i kilkusekundowym przytuleniu drugiej osoby. To zdecydowanie za mało. Jeśli ktoś chce udanie przeprowadzić w grę wstępną powinien pomyśleć o:

  • kreatywnych rozwiązaniach,
  • zakupieniu gadżetów erotycznych,
  • założeniu bielizny erotycznej.

Takie rzeczy sprawdzają się w każdym przypadku, jednak najpierw do stosunku seksualnego trzeba stworzyć odpowiednią atmosferę, a więc nie może się on odbyć byle gdzie i byle jak. Problem może pojawić się wtedy, gdy para posiada małe dziecko, ale zawsze można pomyśleć o tym, aby na jedną noc oddać je pod opiekę do babci lub też do członka swojej rodziny.

Młodzi rodzice również muszą mieć odrobinę czasu dla siebie, aby stworzyć intymne warunki do uprawiania seksu i zadbać o swoje potrzeby.

W ten sposób dana relacja na pewno będzie prawidłowo pielęgnowana. Urozmaicenie gry wstępnej można rozpocząć m.in. od zaplanowania jakiegoś wyjazdu, ponieważ seks zawsze lepiej smakuje w innym mieście, a konkretniej na jakimś wyjeździe rekreacyjnym. Może to być mała wieś znajdująca się poza miastem lub też miasteczko, które położone jest nad jeziorem.

Ważne jest to, aby mieć się gdzie przespacerować, zapomnieć o problemach i zadbać o swoją intymność.

Para będzie wtedy wyluzowana i gra wstępna przebiegnie tak jak powinna. Warto otwierać się na rozmaite gadżety erotyczne, wśród których nie powinno zabraknąć m.in. kulek gejszy czy też wibratorów. Wszystko zależne jest jednak od konkretnych preferencji pary. Ciekawym rozwiązaniem dla par będzie także zawiązanie oczu  mężczyźnie lub kobiecie, ale też taniec.

Bardzo popularną opcją jest także seks oralny, który może być doskonałym wstępem do klasycznego stosunku seksualnego.

Ważne jest to, aby opierać się na swoich zasadach

W grze wstępnej jednym z najważniejszych punktów jest to, aby opierać się wyłącznie na swoich zasadach, a nie słuchać wszystkich ludzi wokół, ponieważ na niewiele się to zdaje. Jedną z istotniejszych kwestii jest również to, aby porozmawiać o swoich potrzebach i tym samym wyszukać niekonwencjonalne rozwiązania sypialniane, które wyjdą na dobre obu zainteresowanym stronom.

Para musi mieć wzajemną ochotę na seks, nie może więc dojść do takiej sytuacji, w której jedna osoba chce seksu, a druga nie jest tym za bardzo zainteresowana.

Na rynku dostępne są różnorodne lubrykanty, które można wykorzystać podczas swoich zabaw w sypialni. Jeśli komuś znudzi się sypialnia, warto przenieść się do innych pomieszczeń, a więc do kuchni czy też do łazienki. Seks można uprawiać również na stole czy też na podłodze. Takie rzeczy również urozmaicają związek i dbają o to, aby gra wstępna przebiegła bez zarzutów.

Przykładowo pieszczoty można uskutecznić na podłodze, np. w formie masażu, a dopiero potem przenieść się na salonową kanapę lub też sypialniane łóżko.

jak wygląda gra wstępna

Nie oznacza to oczywiście tego, że trzeba się całkowicie zamykać na rzeczy, które płyną z zewnątrz. Czasami dobrze jest posłuchać znajomych, którzy opowiadają o swoich erotycznych przygodach, ale nigdy nie warto brać przykładu z filmów erotycznych, gdyż wszystkie sceny są tam ustawiane i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Seks musi być naturalny, to podstawowa zasada udanej relacji damsko-męskiej.

Jakie korzyści niesie za sobą gra wstępna ?

Gra wstępna niesie za sobą wiele różnych korzyści. Przede wszystkim para jest pobudzona do działania, a poziom podniecenia seksualnego wzrasta na wyżyny. Tym samym seks jest dużo przyjemniejszy i na pewno zakończy się błogim orgazmem. W związku z tym warto pomyśleć o namiętnych pocałunkach, wspólnym prysznicu, masażu, zadbaniu o dobry nastrój czy też droczeniu się podczas rozbierania.

Wszystkie te czynniki mają ogromny wpływ na udane przeprowadzenie gry wstępnej. Do działania nie można przystępować za szybko, ponieważ wtedy seks nie niesie za sobą tak przyjemnych doświadczeń, jakie mógłby nieść.

Atutem gry wstępnej jest na pewno to, że partnerzy seksualni mogą się nawzajem poznać i zadbać o swoje potrzeby, nikogo przy tym nie lekceważąc. Jeśli ktoś nie ma czasu ani ochoty na grę wstępną, nie powinien zabierać się za seks, ponieważ bardziej będzie to przypominało uprawianie seksu z obowiązku, a nie z miłości lub pożądania.

Dzięki grze wstępnej relacja damsko-męską może przenieść się z czasem na zupełnie inną płaszczyznę, dlatego nie warto unikać takich zabaw. Stosowanie gadżetów erotycznych oraz przebrań jest bardzo kuszącą propozycją dla par, w których życiu pojawiła się jakaś rutyna.

Pary muszą zdawać sobie sprawę z tego, że grę wstępną należy przeprowadzić na długo przed przekroczeniem progu sypialni. Może to być romantyczna kolacja we dwoje, zastosowanie jakichś afrodyzjaków, puszczenie romantycznej muzyki, czułe uściski czy też wręczenie drugiej osobie drobnego prezentu.

Kreatywność powinna być wykorzystana w każdym możliwym momencie, aby poziom pożądania był w pełni zadowalający. Dzięki temu stosunek seksualny na pewno zakończy się stuprocentowym powodzeniem.

Ostatnia aktualizacja 10 kwietnia, 2023

Michał Wojciechowski

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego  na wydziale lekarskim. Ukończył  takie specjalizacje jak ginekologia i seksuologia. Autor wielu publikacji naukowych i badań.

Dodaj komentarz