Tantra – sztuka kochania. Czym jest i na czym polega ?

Seksualna rutyna nie prowadzi do niczego dobrego. W związku mogą pojawiać się zgrzyty oraz wiele nieprzyjemnych sytuacji, które mogą doprowadzić do tego, że para zacznie się kłócić i nie osiągnie finalnego porozumienia. Czasami warto zdecydować się na eksperymentalne podejście do seksu, aby wzniecić w sypialni ogień i dać upust swoim negatywnym emocjom. Rozwiązaniem może okazać się seks tantryczny. Jest praktykowany zarówno przez osoby młode, jak i bardzo doświadczone.

Seks tantryczny – na czym konkretnie polega ?

Seks tantryczny opiera się przede wszystkim na powolnych i przemyślanych ruchach. Seks, który uprawia się w pośpiechu oraz bez namiętności w wielu przypadkach nie daje pełnej satysfakcji. Tantra bazuje na:

  • zwiększeniu poziomu intymności między kochankami,
  • otworzenie więzi pomiędzy umysłem oraz ciałem.

W seksie tantrycznym niezwykle istotne jest to, aby utrzymywać wysoki poziom podniecenia i pracować nad stosunkiem już od samego rana. Dzięki temu obie strony będą dostatecznie pobudzone, a seks przyniesie im niewyobrażalną przyjemność. Ważne jest też porozumienie kochanków w sferze umysłowej. Należy doprowadzić do takiej sytuacji, w której kochankowie będą się ze sobą porozumiewali bez słów. W sypialni jest to jeden z najważniejszych aspektów, nad którym warto pracować nawet kilka miesięcy.

Seks tantryczny prowadzi do potężnych oraz niezapomnianych orgazmów. To właśnie dzięki niemu zrozumie się w stu procentach na czym polega stosunek seksualny i ile dobrego można z niego wynieść. Kochankowie poczują się spełnieni oraz maksymalnie rozluźnieni. Pozbedą się złych emocji i wprawią się w dużo lepsze samopoczucie. Tantra opiera się na niespiesznym dążeniu do tzw. „szczytowania”.

Seks tantryczny – jak się za to zabrać na samym początku ?

Wiele osób nie za bardzo wie, jak ma się zabrać za uprawianie seksu tantrycznego. Wprawa przychodzi z biegiem czasu, jednak najtrudniejsze są oczywiście początki. Nie musimy przestrzegać twardych zasad. Wiele zależy również od naszej kreatywności i indywidualnego podejścia do stosunku seksualnego. Warto rozmawiać o tym ze swoim partnerem, a następnie wypracować wspólne rozwiązania, które zostaną wykorzystane w sypialni.

Istotnym elementem w tantrze jest niewątpliwie gra wstępna, która powinna być:

Jeśli do seksu przejdzie się zbyt wcześnie łatwo o popełnienie rażącego błędu, którym jest zaniedbanie swojego partnera seksualnego. Wiadomo, że każdy chciałby czerpać z seksu jak najwięcej, dlatego nie można skupiać się wyłącznie na swojej przyjemności oraz doznaniach. Ciało ma się oduczyć ciągłego dążenia do osiągania szybkiego orgazmu.

Potrenujmy grę wstępną i nauczymy się pewnych schematów, które pozwolą nam na poznanie ciała drugiej osoby. Tym samym będzie można się dowiedzieć, jak sprawić jej maksymalną przyjemność oraz na jakich miejscach skupić swoją uwagę w trakcie seksu.

Tantra – najważniejsze informacje dla zainteresowanych osób

Tantra wiąże się z pewnymi tajnikami, które warto poznać już na samym początku. Przede wszystkim miejmy na uwadze to, że seks tantryczny nie powinien trwać zaledwie kilka minut. Nie jest to spontaniczny stosunek seksualny, na który można sobie pozwolić w przerwie od pracy lub też w sklepowej przebieralni. Należy skupić się na zbudowaniu właściwego napięcia seksualnego. Dzięki temu zainteresowani mają pewność, że na samym końcu osiągną błogi orgazm, a seks przysporzy im wiele radości.

Nie oznacza to jednak, że w sypialni trzeba spędzać przynajmniej kilka godzin. Wiadomo, że nie każdy ma tyle wolnego czasu, chociaż na seks tantryczny warto decydować się zwłaszcza wieczorami, np. tuż przed snem i po romantycznej kolacji lub wspólnej kąpieli. Istotne jest to, aby być w pełni zrelaksowaną osobą i skupić się na własnych poczynaniach. Odrzuca się stresujące myśli i oddaje się szacunek swojemu partnerowi. Myśli muszą krążyć jedynie wobec tej drugiej osoby.

Żadna z części ciała nie może być faworyzowana. Każda partia musi być potraktowana w taki sam sposób. Na tym właśnie polega udany seks tantryczny. Pozwala zapanować nad swoimi emocjami oraz wyciągnąć z seksu maksymalne korzyści.

Seks tantryczny – jak się do niego przygotować ?

sztuka kochania tantra

Odgonienie złych myśli to klucz do sukcesu, gdyż dzięki temu człowiek będzie w stu procentach skupiony na tym co się dzieje w jego sypialni. Nie warto rozmyślać o jutrzejszych obowiązkach oraz stresujących przeżyciach. Pozostawia się to za drzwiami swojej sypialni. Skupienie na partnerze to podstawa. Dzięki temu tantra zakończy się pełnym powodzeniem.

Pary, które są ze sobą przez wiele lat coraz częściej decydują się na uprawianie seksu tantrycznego, a to za sprawą tego, iż nie chcą, aby do ich seksu wkradła się rutyna. Jeśli przygotowania do seksu tantrycznego mają być optymalne na samym początku warto zdecydować się na:

  • romantyczną kolację,
  • wspólną kąpiel,
  • masaż,
  • dużą dawkę pocałunków,
  • eksperymentowanie z poszczególnymi częściami ciała.

Oczywiście ważne jest to, aby niczego się nie krępować i nie wstydzić się własnego ciała. Należy się otworzyć przed partnerem i to samo zrobić z jego ciałem.

Czym tantra różni się od seksu klasycznego?

Tantra różni się od seksu klasycznego przede wszystkim tym, że ciało ma być maksymalnie rozluźnione, a ludzkie myśli mają bazować jedynie na czekających na kochanków przyjemnych chwilach. Istotne jest właściwe przygotowanie oraz wyciszenie organizmu. Tantra pozwala na swobodny przepływ energii seksualnej.

Seks tantryczny polega na odprawianiu pewnych rytuałów, dzięki którym ciało będzie przygotowane na stosunek oraz potężny orgazm. Kochankowie mogą brać pod uwagę wskazówki, które płyną z ich. Człowiek nie jest przecież nieomylny i czasami warto posłuchać drugiej osoby, aby wiedzieć jakie kroki podejmować w sypialni. Dobrze ma być nie tylko nam samym, ale też tej drugiej osobie. Z racji tego ważne jest nawiązanie specjalnej więzi emocjonalnej.

Dążenie do silniejszych i w pełni satysfakcjonujących orgazmów

Seks tantryczny pozwoli nam dążyć do silniejszych oraz w pełni satysfakcjonujących orgazmów. Jeśli do tej pory ktoś miał z tym problem i chciałby zdecydować się na wypróbowanie innych rozwiązań tantra okaże się strzałem w dziesiątkę.

Kochankowie będą się uczyć kochać coraz lepiej i swobodniej. Zmienia się podejście do seksu, ponieważ stosunek nie jest oparty wyłącznie na penetracji i zaspokojeniu swoich podstawowych potrzeb. Para otwiera się na swoje wzajemne potrzeby oraz na doświadczenia, które mają miejsce w trakcie stosunku. Seks tantryczny uczy kochanków być razem w pełnym skupieniu oraz bez zbędnego rozproszenia. Tym samym przez cały stosunek nie będzie się opuszczało swojej strefy komfortu. Taki seks rozwinie dotychczasowe życie intymne i przeniesie je w zupełnie inny wymiar. Powinny tego spróbować nie tylko młode, ale też bardziej dojrzałe pary, niezależnie od stażu. W tantrze ważną rolę pełnią również techniki medytacyjne oraz ćwiczenia oddechowe.

Zobacz również: Jak stymulować Punkt G.

Dodaj komentarz