Gry erotyczne dla par

Nuda to prawdziwy zabójca pożądania i namiętności. Dlatego każdy pomysł, by przełamać rutynę, która z czasem może wkradać się w życie intymne, jest dobry. Do szczególnie godnych polecenia należą wszelkiego rodzaju gry i zabawy erotyczne.

Mogą być to zarówno typowe gry do kupienia w sklepie z zabawkami erotycznymi, jak i zabawy stworzone na własnych zasad. Najważniejsze to przełamywanie swoich przyzwyczajeń i otwieranie się na nowe formy seksu. W końcu seks jest (i powinien być!) przyjemnością – a przyjemność jest dobra. Również dla związku.

Dlatego przedstawiamy kilka pomysłów na spędzenie intymnych chwil w sposób przyjemny, ciekawy, a przede wszystkim – nowy.

Nie tylko rozbierany poker

Chyba każdy próbował kiedyś rozbieranego pokera, a przynajmniej o nim słyszał. To wyjątkowo skuteczny sposób na pozbawienie kogoś całego ubrania.
W najbardziej znanej wersji jej głównym celem jest wygranie pojedynczej gry. Osoba lub osoby przegrane muszą w takim przypadku zdjąć jedną część garderoby. 

Oczywiście nie zawsze musi być to gra karciana. Doskonałą propozycją są np. rozbierane szachy czy warcaby. Można się tutaj umówić na założenie przez graczy takiej samej ilości ubrań, najlepiej w ilości odpowiadającej liczbie figur lub pionków. Po zbiciu jednego z nich należy zdjąć dany element garderoby.

Gra w fantazje

Inną propozycją jest gra, która nie ma konkretnej fabuły, ale oprócz wprowadzenia do sypialni urozmaicenia pozwala ćwiczyć komunikację miedzy partnerami.
Wystarczy, że każde z Was stworzy karty, na których opiszecie Wasze fantazje erotyczne. Następnie po prostu odsłaniajcie wzajemnie swoje karty i spełniajcie swoje fantazje. 
Nie gwarantujemy, że rozgrywka będzie trwała długo – ale w końcu chodzi o to, by ponieść się namiętności. 

Przy tej grze trzeba pamiętać nie tylko o dobrej komunikacji, ale i o tym, by każda ze stron była gotowa na realizację opisanych fantazji. Absolutnie nie zmuszajcie się do czegoś, na co nie macie ochoty. 

W przypadku bardziej nieśmiałych osób warto przygotować dwie pule kart i zacząć od tej, na której byłyby opisane bardziej niewinne aktywności, takie jak pocałunki, głaskanie czy dotyk. Dopasujcie grę do siebie!

Erotyczne kości

To kolejna propozycja, która udowadnia, że gry erotyczne nie wymagają używania skomplikowanego lub kosztownego sprzętu. Wystarczą Wam kości do gry (mogą być sześcienne, ale nadadzą się też każde inne – nawet dwudziestościenne, jeśli macie ochotę na więcej opcji), kartka i długopis. 


Po prostu wypiszcie na kartce listę pozycji seksualnych i opiszcie je liczbami, które mogą być wynikiem rzutu. Po wylosowaniu danego numeru po prostu uprawiajcie seks w pozycji z listy.

Grę możecie łatwo urozmaicić, np. umawiając się, że stosunek w danej pozycji będzie trwał dwie minuty. Po upływie tego czasu przerywacie, losujecie nowy numer i… następuje zmiana. 
W ten sposób możecie bawić się naprawdę długo!

Sprawdź ranking feromonów męskich

Małymi kroczkami…

Ta zabawa nie wymaga z kolei absolutnie żadnego sprzętu i przypomina bardziej konkurs. Polega przede wszystkim na odpowiadaniu przez jedną z osób na pytania partnerki lub partnera. Mogą one dotyczyć na przykład fantazji seksualnych, preferencji – co tylko przyjdzie Wam do głowy. 

Ciekawym urozmaiceniem będzie np. położenie się jednej osoby do łóżka, gdy druga zostanie w drzwiach sypialni. Osoba leżąca zadaje wtedy pytania. Jeśli druga strona odpowie na nie prawidłowo, może wykonać krok w kierunku łóżka. 

Oprócz podgrzewania atmosfery zabawa ta sprawi, że z pewnością lepiej się poznacie. Może też być świetną propozycją dla nieśmiałych osób, którym trudniej jest powiedzieć wprost o swoich oczekiwaniach czy fantazjach. Odgadnięcie ich przez drugą osobę jest świetnym wstępem do ich realizacji. 
Dodatkowo możecie się w ten sposób świetnie odprężyć – nawet jeśli nie macie w danym momencie siły czy ochoty na seks, zdobędziecie wiedzę, którą możecie wykorzystać wtedy, gdy będziecie chcieli przejść od słów do czynów. 

Powrót do przeszłości ?

Bycie zakochanym nastolatkiem i krótkie, skradzione chwile namiętności – pamiętacie to jeszcze? Jeżeli nie, możecie sobie to w każdej chwili przypomnieć. Wystarczy… timer! Dobrze też, jeżeli dysponujecie małą ilością miejsca i niezbyt wygodnym łóżkiem lub po prostu kanapą. Jeszcze lepiej, jeśli możecie zamknąć się w jakimś małym, przyciasnym pomieszczeniu.

Po prostu włączcie timer na określony czas, na przykład kilka minut. Czas płynie, a Wy macie tylko te cenne sekundy na wzajemne sprawienie sobie przyjemności, w dodatku w średnio komfortowych warunkach. Taka gra może być niezwykle podniecająca, a w dodatku stanowić wspaniały punkt wyjścia do innych erotycznych zabaw. 

Czas leci!

Innym, podobnym sposobem wykorzystania timera w sypialni może być ustawianie go na krótki, określony czas i sprawianie przyjemności drugiej osobie w czasie mijających sekund. Po upływie czasu ustawiacie timer od początku, ale role się zmieniają. 

Tutaj musicie być kreatywni, aczkolwiek dużą przewagę Wam da znajomość ciała i upodobań drugiej osoby. Oczywiście wygrywa ta osoba, która jako pierwsza doprowadzi tą drugą do orgazmu. 

Oczywiście tę grę również możecie dowolnie modyfikować – na przykład oprzeć ją o różne interwały czasowe lub umówić się na wymyślenie określonej, przyjemnej kary na osobę, która grę przegra. Jednak nie jest powiedziane, że w ogóle będzie jakiś zwycięzca – ciągłe, rosnące napięcie może sprawić, że porzucicie grę i przejdziecie do wspaniałego seksu…

Erotyczne planszówki

Oczywiście gry urozmaicające współżycie nie muszą być wyłącznie umowne. Możecie stworzyć – lub kupić – specjalną planszę do gry, o dowolnej formie lub fabule. 
Gry tego rodzaju zapewniają zwykle bardzo intensywne doznania, a w dodatku są dyskretne – możecie w każdej chwili łatwo schować planszę i ukryć ją przed wzrokiem ciekawskich. 

Takie planszówki łatwo znajdziecie w sex shopach, zarówno stacjonarnych, jak i Internetowych. Gwarantujemy, że już samo oczekiwanie na pierwszą rozgrywkę będzie emocjonujące!

Grunt to kreatywność

Jak widać, gry erotyczne mogą dostarczyć Wam wiele radości, urozmaicając przy tym Wasze życie seksualne. Bawiąc się w ten sposób pamiętajcie jednak, że najważniejsza tutaj jest Wasza kreatywność. U wielu osób najlepiej sprawdzają się gry, których zasady i fabuła są wymyślone spontanicznie, „na poczekaniu”. Dzięki temu jest duża szansa na przyjemne niespodzianki. Pamiętajcie przy tym, by reguły nie były zbyt skomplikowane – w końcu będziecie naprawdę podnieceni, a złożona fabuła może stanowić tutaj niepotrzebne utrudnienie. 

Ciekawostką, która zdobywa coraz większą popularność są erotyczne gry mobilne. Mogą być świetną propozycją nie tylko do zabawy we wspólnej sypialni, ale i u par, które dzieli duża odległość. Obecnie istnieją nawet wibratory, którymi można sterować aplikacją nawet na bardzo dużą odległość.

Jednak najważniejsze, o czym musicie pamiętać jest ustalenie z drugą osobą (lub osobami – bo kto powiedział, że bawić się można tylko we dwójkę?) przebiegu i firmy zabawy. Wszystko po to, by wiedzieć, na co się nastawiacie i nie rozczarować się ewentualnym brakiem aktywności partnerki lub partnera, jeżeli gra się jej/jemu nie spodoba. 
Oczywiście każdą grę dopasujcie do siebie i Waszej relacji – w końcu to Wy wiecie najlepiej, na co możecie sobie w danej chwili pozwolić. 

Ostatnia aktualizacja 7 kwietnia, 2023

Michał Wojciechowski

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego  na wydziale lekarskim. Ukończył  takie specjalizacje jak ginekologia i seksuologia. Autor wielu publikacji naukowych i badań.

Dodaj komentarz