Jak mężczyzna sprawdza kobietę ?

Mężczyźni są dość skomplikowani, jednak pod „twardą zbroją” często kryje się wrażliwa i troskliwa osoby. Panowie często martwią się o swoje wybranki serca i bardzo im na nich zależy. W niektórych przypadkach mężczyźni decydują się jednak na sprawdzenie ukochanych dam. Chodzi tutaj o to, aby sprawdzić partnerkę pod kątem tego, czy zależy jej na swoim partnerze. Oczywiście są pewne sposoby, aby wprowadzić pomysł w życie, więc warto poszerzyć wiedzę w tej kategorii.

Jak mężczyzna może sprawdzić czy kobiecie na nim zależy? Kilka sprawdzonych sposobów

Panowie chętnie decydują się na przeprowadzenie tego typu „testów”, ponieważ chcą być pewni, że właściwie ulokowali swoje uczucia. To naturalne, przecież każdy chce być na co dzień z osobą, którą kocha bezgranicznie i oczekuje od niej tego samego. Mężczyźni czują się wtedy pewni siebie i poprawiają swoje samopoczucie.

Jednym z najciekawszych sposobów na sprawdzenie tego, czy kobiecie na pewno zależy na mężczyźnie jest rozpoczęcie rozmowy na jej ulubiony temat (np. zgodnie z jej zainteresowaniami). Jeśli nie będzie się w nim czuła pewnie i zacznie odpowiadać na zadane pytania zdawkowo można być pewnym, że coś jest nie tak. Można też sprawdzić w jaki sposób dana kobieta rozmawia z innymi mężczyznami. Jeśli w rozmowie z nami jest przygnębiona i trzyma dystans, a z innymi panami często się uśmiecha i jest radosna oznacza to jedno – nie mamy u niej większych szans.

Panowie mogą zdecydować się na skorzystanie z następujących sposobów:

 • sprawdzanie mimiki twarzy,
 • delikatny dotyk (np. za dłoń) i sprawdzenie reakcji kobiety,
 • interesowanie się tymi samymi rzeczami (np. bieganiem, gotowaniem) – w tym przypadku reakcja jest również istotna.

Mężczyźni muszą być czujnymi obserwatorami. Tylko na tej podstawie da się wyciągnąć wartościowe wnioski. Sprawdzanie kobiet w ten sposób nie godzi w ich dobre imię oraz nie wyrządza im krzywdy, a panowie mogą znaleźć odpowiedzi na wiele pytań.

Czy mężczyzna może udawać, że mu zależy? Kiedy to robi?

Warto przyjrzeć się w tym momencie drugiej stronie, a więc mężczyznom. Panowie coraz częściej udają na spotkaniach z kobietami, że im zależy. Tyczy się to też wielu związków, a nawet wieloletnich małżeństw. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy panowie nie chcą zrobić krzywdy ważnym dla nich kobietom, a poza tym mają do nich jakiś sentyment. 

Czasami panowie udają z jednego prostego względu, a konkretniej po to, aby to kobieta przejęła inicjatywę i pokazała, że jej zależy. Niektóre panie są niedostępne i odrzucają od siebie kolejnych mężczyzn, nawet jeśli w głębi duszy są nimi bardzo zainteresowane. Takie zachowania mogą zakończyć się bardzo źle, bo w pewnym momencie mężczyzna postanowi zrezygnować z kobiety i przerzuci swoje uczucia na inną. Inicjatywa powinna być podzielona na obie zainteresowane strony. Wtedy każdy poczuje się doceniony i nie będzie się odczuwało żadnego lekceważenia.

Jak można poznać, że mężczyźnie nie zależy na konkretnej kobiecie?

facet sprawdza kobietę czy jej zależy

Istnieją pewne przesłanki, dzięki którym można bezproblemowo poznać, że mężczyźnie nie zależy na konkretnej kobiecie. Chodzi tutaj głównie o to, że nie stara się dotykać kobiety (nawet delikatnie), nie prawi jej komplementów, czuje się przy niej smutny i przygnębiony. Jeśli do tej pory mężczyzna był duszą towarzystwa, a przy spotkaniach sam na sam mało mówi kobieta musi mieć świadomość tego, że coś jest nie w porządku. Kluczowe w tym wszystkim są takie aspekty, jak:

 • brak zainteresowania rozmową,
 • chłód,
 • brak kontaktu przez wiele dni.

Panowie raczej nie kryją się ze swoimi uczuciami, więc jeśli zależy im na kobiecie szybko to okazują. Oczywiście nie jest to reguła, ponieważ niektórzy mężczyźni są nieśmiali i potrzebują więcej czasu na bliższy kontakt z kobietą, na której im zależy. Panom często nie zależy na kobiecie, gdy unikają spotkań, nie chodzą z nią do restauracji lub na randki, często poruszają temat seksu (w takiej sytuacji przeważnie zależy im tylko na jednym) czy też nie interesuje się tym, co kobieta robiła w czasie, gdy się z nim nie widziała. 

Tęsknota mężczyzn – jak się to objawia w praktyce?

Panie bez większych problemów będą potrafiły rozpoznać, kiedy mężczyzna za nimi tęskni. Nie jest to trudne, lecz trzeba się w to bardzo zaangażować. W prawdziwych relacjach nie stanowi to żadnego wyzwania. 

Tęsknota u mężczyzn objawia się następująco:

 • częste telefony i wiadomości tekstowe,
 • proponowanie randek i jak najszybsze spotkanie się twarzą w twarz,
 • pytania o to, jak kobiecie minął dzień i czemu się do niego nie odzywała,
 • szybkie odpisywanie na SMS-y,
 • kontakt na mediach społecznościowych.

Mężczyzna, który tęskni z całą pewnością będzie miły, sympatyczny i zalotny. Nie brakuje mu czułości, stara się wypaść w oczach swojej wybranki najlepiej, jak tylko potrafi, a do tego jest czarujący i zabawny. Oczywiście trzeba zwrócić przy tym uwagę na to, że nie każdy mężczyzna wyraża uczucia w ten sam sposób, więc jest to zależne od indywidualnego przypadku. Panie jednak powinny szybko poznać, że mężczyzna nie jest nimi zainteresowany i wcale nie tęskni. 

Kasia Lasek

Redaktorka i autorka wielu publikacji na temat zdrowia i urody. Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny, na Wydziale Nauk o Zdrowiu o specjalizacji dietetyka oraz uroda. Obecnie pracuje w Klinice Medycznej.

Dodaj komentarz